No menu items!

lushnje

PS fiton Lushnjen dhe Dibrën

Ka përfunduar numërimi i votave në Lushnje. Kandidatja e Partisë Socialiste, Eriselda Sefa, ka fituar ndjeshëm përballë kandidatit të koalicionit “Shtëpia e Lirisë” dhe atij të PD-së. Pas shpalljes së rezultatit në radhët e mbështetësve të Sefës ka shpërthyer festa. Ndërkohë,...

Berisha: Demokratët të votojnë kandidatin e “Shtëpisë së Lirisë”

Demokratët e Lushnjës i ftoi që në 6 Mars të votojnë ndryshimin dhe kandidatin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”  Elton Bano. “Midis Elton Banos dhe përfaqësues socialiste dhe Lul bravës është dallimi si nata me ditën. Më datën 6 Mars...

Berisha fton demokratët në Foltoren e rradhës, ja ku do të mbahet

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka ftuar demokratët që t'i bashkohen Foltores së tij, ditën e nesërme (5 nëntor), në orën 17:00. Berisha ka njoftuar se Foltorja e rradhës, do të mbahet në Pallatin e Kulturës Vaçe Zela, të Bashkisë së Lushnjes. "Njoftim....

Shkriu së qeshuri deputetët, Korreshi: Nuk tallem, ka vërtet minj në spital

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi është shprehur se të qeshurat e deputetëve dhe kryetarit Lulzim Basha gjatë fjalimit të tij në Kuvend ka qenë për shkak të batutave dhe jo nga fjalimi i mbajtur. I ftuar në emisionin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img