No menu items!

kuvendi

Përlotet Topalli: S’jam larguar nga PD, nuk e mendoja të korruptohej opozita

Ish-kryeparlamentrja dhe ish-nënkryetarja e Partisë Demorkatike, Jozefina Topalli është përlotur teksa u ngjit në podium për të marrë fjalën në Kuvendin Kombëtar. Topalli u shpreh se kurrë nuk është larguar nga Partia Demorkatike edhe pse krijoi një forcë të re...

Gjykata njeh Kuvendin e 11 Dhjetorit

Gjykata e Tiranës regjistron statutin e dalë nga Kuvendi i 11 dhjetorit, i njohur edhe si Kuvendi i Rithemelimit të PD. Me vendimin e dhënë paraditen e kësaj të premteje në Gjykatën e Tiranës, tashmë PD do të ketë një...

Kuvendi voton zgjatjen e mandatit të Vettingut

Opozita bashkoi votat me mazhorancën dhe së bashku miratuan ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e mandatit të institucioneve të Vettingut deri më 31 Dhjetor të vitit 2024. 118 votat janë arritur falë votave pro të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ndërkohë...

Presidenca zbulon provën e parë të falsifikuar nga Kuvendi, për të shkarkuar Metën

Këshilltari i Presidentit për Çështjet Ligjore, Bledar Dervishaj, pak minuta para hyrjes në seancën e Gjykatës Kushtetuese që po shqyrton kërkesën e Kuvendit për shkarkimin e Ilir Metës, ka zbuluar para medias me fakte të parin dokument të falsifikuar...

Basha nuk kishte as kuorumin për Kuvendin, në sallë vetëm 1958 karrige

Syri Televizion, faktoi me prova mashtrimin e Lulzim Bashës dhe Jemin Gjanës, për numrin e delegatëve, në kuvendin e 18 dhjetorit. Ndërsa Basha pretendon se në sallë, ishin 5004 delegatë, Syri TV, numëroi live karriget e sallës, të cilat...

Delegatët e shkarkojnë Lulzim Bashën me 4446 vota

Delegatët e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike kanë vendosur shkarkimin kryetarin Lulzim Basha. Pas procesit të hedhjes së votës me votimit të fshehtë rezultoi se 4446 delegatë votuan pro shkarkimit të Bashës. Belind Këlliçi tha se nga 4934 delegatë...

Miratohet statuti i ri i Partisë Demokratike

Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike i mbledhur sot në stadiumin “Air Albania” ka miratuar ndryshimet në statut, të cilat u iniciuan nga një grup anëtarësh të Këshillit Kombëtar. Pas miratimit në parim, të gjithë delegatët në mënyrë unanime kanë miratuar...

Zëri i Amerikës: Berisha dhe mbështetësit e tij mbledhin Kuvendin

Ish kryeministri Sali Berisha ka mbledhur sot Kuvendin e thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij, siç kishte njoftuar prej disa javësh. Data e zgjedhur, përban një simbolikë të fortë, sepse përkon me ditën e themelimit të Partisë Demokratike....

Paloka hap Kuvendin e PD: Ne jemi demokratët e rrebeshit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Edi Paloka ka qenë i pari që nisi fjalimet e Kuvendit të PD-së. Paloka tha se ata të cilët marrin pjesë në Kuvendin e PD janë demokratët e rrebeshit, kurse për të tjerët,...

Berisha drejt Kuvendit: Ditë e jashtëzakonshme, asgjë s’i pengon demokratët

Përpara se të nisej drejt Kuvendit të Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur shkurtimisht për gazetarët jashtë banesës së tij, duke thënë se kjo e shtunë është “ditë e jashtëzakonshme” për demokracinë shqiptare. “E jashtëzakonshme dita. Në historinë e demokracisë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img