Wednesday, June 7, 2023

gabriel eskobar

Escobar i prerë: Berisha nuk mund të jetë fytyra e PD-së

“Gjendja e tanishme e ngrirë, status quo, në Dialog nuk po funksionon. Eksodi i vazhdueshëm i të rinjve kosovarë po vazhdon. Presim që si Kosova, ashtu edhe Serbia t’i respektojnë zotimet e mëhershme për njëra-tjetrën. Qeveria e Kosovës është...

Deklarata e Escobar, ish-Kryeministri: Të mbështesësh Bashën nuk lufton Berishën

Sali Berisha ka komentuar para gazetarëve këtë të enjte deklaratat e zyrtarit të lartë amerikan, Gabriel Escobar. Ish-Kryeministri u shpreh se “të mbështetësh Bashën nuk lufton Sali Berishën”. “Sa i takon deklaratës unë shpreh keqardhje të madhe, sepse në vizitën e...

Escobar e pranon: Berisha ka shumë mbështetës

Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar, pranon se ish-kryeministri Sali Berisha ka shumë mbështetës në Shqipëri.  Komentin e tij Escobar e bëri gjatë një intervistë për Zërin e Amerikës, i pyetur me insistim për përkrahjen...

Takimi me Gabriel Escobar, Rama zbulon se çfarë diskutuan

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur takimin me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit dhe të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama bëri me dije se Escobar folën për partneritetin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img