Wednesday, June 7, 2023

bosnje

Tërmet i fuqishëm në Bosnjë, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Një tërmet i fuqishëm prej 5.7 ballësh të Rihterit ka goditur Bosnjë e Hercegovinën në orët e vona të 22 prillit. Dridhje të tokës janë ndier edhe në Shqipëri, Kosovë, Serbi dhe Mal të Zi. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra e...

Bashkimi Evropian: Situata në Bosnje është shqetësuese

Bashkimi Evropian tha se situata në Bosnje dhe Hercegovinë paraqet “burim të madh shqetësimi”. Duke folur të mërkurën para gazetarëve në Bruksel, zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, tha se udhëheqësit politikë të këtij vendi duhet të gjejnë zgjidhje. “Duhet të angazhohemi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img