Wednesday, June 7, 2023

8 dhjetori

Dita e Rinisë/ Berisha në Qytetin Studenti: Revolucioni nga ky shesh solli pluralizmin politik

Në ceremoninë e organizuar me rastin e ‘8 Dhjetorit’, duke folur përpara shtatores së Azem Hajdarit në Qytetin Studenti, lideri historik i PD, Sali Berisha tha se nga ai shesh lindi pluralizmi politik. Gjatë takimit me studentë të ‘Dhjetorit’, Berisha...

8 Dhjetori/ Basha: Sot kemi përballë një tjetër diktaturë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thotë se 8 Dhjetori i vitit 1990 ka qenë dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja dhe ndryshoi përgjithmonë historinë e Shqipërisë. Mirëpo 31 vjet më vonë, Basha thotë se thirrja për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img