No menu items!

30 qershori

Vendimi i zbardhur për 30 qershorin/ Nesër qëndrim zyrtar nga Presidenti Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të bëjë të ditur nesër qëndrimin e ti zyrtar për vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet e 30 qershorit 2019, i zbardhur pak ditë më parë. Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi shkruan në...

Meta sulmon Bashën: Anulova 30 Qershorin për të, por ai nuk u regjistrua në KQZ

Presidenti Ilir Meta tha sot se shfuqizimin e dekretit për 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale e bëri për të shmangur përplasjen që mund të ndodhte gjatë protestave opozitare, por dhe për t’i dhënë një shans opozitës të...

Kushtetuesja legjitimoi ”30 qershorin”/ Zheji: U vulos monopartitizmi

Analisti i njohur Artur Zheji ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila legjitimoi zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. I ftuar në emisionin ''Pikat mbi i'', deklaroi se nuk e priste këtë vendim, pasi situatat politike anormale kanë nevojë...

Gjykata Kushtetuese certifikon ”30 qershorin”: Zgjedhjet vendore 2019 të rregullta

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Shoqatës së Bashkive për shpalljen të pavlefshëm të 30 qershorit dhe mbajtjen sërish të zgjedhjeve lokale. Kërkesa e shoqatës së bashkive në vend konsistonte në shpalljen si antikushtetuese të këtyre zgjedhjeve dhe organeve që...

‘30 qershori’, juristi Daci: Zgjedhjet ishin antikushtetuese

Juristi Jordan Daci, i ftuar në emisionin “Edicioni i Pasdites” në Syri Tv, foli për zgjedhjet e 30 qershorit. Daci theksoi se opinioni i Venecias është kontradiktor, duke shtuar se zgjedhjet ishin kontradiktore. Jordan Daci: “Opinioni i Venecias është kontradiktor dhe...

Gjykata Kushtetuese vendos sot për zgjedhjet e 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese pritet të dalë sot në një vendim përfundimtar për zgjedhjet vendore të 2019-ës. Në një kohë që Gjykata Kushtetuese do të shqyrtojë legjitimitetin e zgjedhjeve vendore të 2019-ës pas opinionit të Komisionit të Venecias, pritet që në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img