No menu items!

psg

Macron: Këshillova Mbappe që të refuzonte ofertën e Real Madrid

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka pranuar se ka folur me futbollistin e PSG-së, Kylian Mbappe, të cilin e këshilloi që të mos pranonte ofertën e Real Madrid dhe të qëndronte në Francë. Macron u shpreh se këshilloi Mbappe në mënyrë...

Mbape te Real Madrid, zyrtarizimi pas finales së Ligës së Kampionëve

Kilian Mbape do të transferohet te Real Madrid, teksa në qershor të këtij viti i skadon konrata me PSG-në. Sipas “Goal”, zyrtarizimi i francezit në Madrid do të kryhet pas finales së Ligës së Kampionëve, ku skuadra spanjolle do të...

Viti 2022 nis keq për Lionel Mesin, argjentinasi infektohet me Covid-19

Ylli argjentinas, Leo Mesi, ditën e djeshme, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ai së bashku me tre lojtarë të tjerë të PSG janë karantinuar në shtëpitë e tyre, në prag të sfidës në Kupën e Francës. Për Mesin ky është...

Newcastle hedh sytë nga merkato, goditja e parë mund të jetë dështimi i PSG

Newcastle është në kërkim të përforcimeve për të shpëtuar sezonin, të mbijetojë në Premier League dhe më pas të krijojë një skuadër ambicioze dhe fituese. Për këtë arsye klubi duket se ka ndërmend të kthejë në Angli Georginio Wijnaldum, i...

PSG nuk bind, shtypi francez fundos Messi-n me shokë

Në Francë, pavarësisht kryesimit bindës në kampionat, PSG është gjithmonë në qendër të kritikave. Footmercato ka analizuar rendimentin e pesë goditjeve të parisienëve në merkaton e verës, duke nënvizuar se askush nuk po jep atë që pritej, për arsye...

Champions League/ Short i tmerrshëm për Interin, PSG kundër Realit të Madridit

Ka përfunduar për së dyti herë shorti i Champions-it ku u mbajt në Nion të Zvicrës. U zhvillua për herë të dytë sepse në shortin e parë UEFA gaboi me goglat ku Mançester Junajtid ishte vendosur në vazon e gabuar. Sfida...

PSG fiton me Messi-Mbappe, City e mbyll grupin me humbje

Sapo janë mbyllur ndeshjet e fundit të Grupit A dhe surprizat nuk kanë munguar. PSG ka fituar 4-1 në shtëpi kundër Club Brugge, ndërsa Manchester City është mundur 2-1 në fushën e Leipzig. Dy rezultat që nuk kanë patur asnjë ndikim...

”Mbappe”/ PSG i përgjigjet Real Madrid, francezet gjejnë pasuesin te galaktikët

Vinicius Junior është objektivi i PSG për sulmin e së ardhmes. Braziliani i Real Madrid pëlqehet së tepërmi nga drejtori sportiv i klubit francez, Leonardo, i cili e shikon 21-vjeçarin si pasuesin ideal për Kilian Mbappe. Ky i fundit...

I lodhur nga egoja e yjeve në Paris, Poçetino gati t’i thotë ‘’PO’’ Mançesterit

Shkarkimi i Ole Gun Solskjaer ka sjellë një listë të gjatë me emra trajnerësh në shtëpinë e Mançester Junajtid. U përfol shumë për një interesim të ‘’djajve të kuq’’ për trajnerin e PSG-së, Mauricio Poçetino i cili siduket e ka...

Video/ Më në fund, vjen magjia e parë e Messi-t në Ligue 1

PSG ka mundur 3-1 Nantes në javën e 14-të të Ligue 1. Një fitore e vuajtur dhe me fat për parisienët. Një devijim i Mbappe ka kaluar në avantazh skuadrën e Pochettino-s pas dy minutash lojë, duke krijuar përshtypjen se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img