No menu items!

Varhelyi: Marrëveshja për targat shmangu përshkallëzimin e situatës në veri

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Varhelyi u shpreh se marrëveshja e lehtësuar nga BE, ishte e suksesshme për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të situatës në veri.

Ai shtoi se negociatat duhet të vazhdojnë derisa të arrihet normalizimi i marrëdhënieve mes dy vendeve.

“Mirëpres lajmin se marrëveshja mes Beogradit dhe Prishtinës, e lehtësuar nga Bashkimi Evropian, ishte e suksesshme për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm. Negociatat duhet të vazhdojnë drejt normalizimit të marrëdhënieve’, shkroi Varhelyi në Twitter.

spot_img
spot_img
spot_img
LAJMET E FUNDIT
spot_img

LAJME TË TJERA