No menu items!

marreveshje

Varhelyi: Marrëveshja për targat shmangu përshkallëzimin e situatës në veri

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Varhelyi u shpreh se marrëveshja e lehtësuar nga BE,...

Bislimi pas marrëveshjes për targat: Të vijojnë bisedimet për planin franko-gjerman

Zv. kryeministri i Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje me Serbinë për targat e automjeteve. Përmes një postimi në rrjetin social, Bislimi u shpreh se pas dakordësisë, duhet të vazhdojnë...

Marrëveshja me Berishën do të firmoset brenda 24 orëve, thotë Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh se marrëveshja me kryedemokratin, Sali Berisha për bashkëpunimin për zgjedhjet e ardhshme vendore, do të firmoset brenda 24 orëve. Në një deklaratë për mediat, Meta nënvizoi se kjo marrëveshje i intereson...

Morëm më të mirën e mundshme nga marrëveshja me Prishtinën, thotë Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se marrëveshja mes Beogradit dhe Prishtinës për dokumentet është verbale dhe se u arrit të merrej më e mirë nga vendi i tij. Vuçiç theksoi se arritja e marrëveshjes nuk nënkupton se njeh Kosovën...

Skeptik se mund të arrihet marrëveshje me Kosovën, thotë Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se nuk është optimist për arritjen e marrëveshjes me Kosovën për ri-regjistrimin e targave të veturave. “Jam skeptik dhe thjesht nuk shoh hapësirë për përparim, por na takon neve të bëjmë më të...

19 marrëveshje Kosovë-Shqipëri

Në mbledhjen e 8 mes qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, u firmosën 19 marrëveshje dhe memorandume mirëkuptimi në disa fusha. Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës, firmosën në Prishtinë 19 marrëveshje dhe memorandume në fushën e drejtësisë, arsimit, bujqësisë, infrastrukturës,...

Kurti: Në SHBA negociuam marrëveshje 200 mln dollarë për sektorin e energjisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë detaje në lidhje me vizitën e tij dy javore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë fjalës së tij në Forumin e Bizneseve të Diasporës në Prishtinë, Kurti u shpreh se është negociuar...

Suedia dhe Britania nënshkruajnë marrëveshje para vendimit për NATO-n

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dhe homologia e tij suedeze, Magdalena Andresson, nënshkruan të mërkurën një marrëveshje të përbashkët mbrojtjeje në rast sulmi, në kohën kur Suedia po e shqyrton anëtarësimin e saj në NATO. “Nëse Suedia do të sulmohej dhe...

Rama: Nuk ka marrëveshje sekrete për Parkun e Butrintit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka një marrëveshje të fshehtë për Parkun Kombëar të Butrintit. Gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, Rama u shpeh se qeveria ka një bashkëpunim me fondacionin shqiptaro-amerikan dhe qëllimi i marrëveshjes është...

Putin: Ende shpresojmë për arritjen e një marrëveshjeje me Ukrainën

Presidenti rus, Vladimir Putin, i tha sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, se ai ende shpreson për negociata që do t’i jepnin fund konfliktit në Ukrainë. “Pavarësisht faktit që operacioni ushtarak po vazhdon, ne ende shpresojmë se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img