No menu items!

oliver varhelyi

Varhelyi: Marrëveshja për targat shmangu përshkallëzimin e situatës në veri

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Varhelyi u shpreh se marrëveshja e lehtësuar nga BE,...

Varhei: Të ndalen sulmet ndaj organeve të vetingut

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësinë në Bashkimin Europian, Oliver Varhei ka mbërritur në Tiranë paraditen e së enjtes. Varhei e nisi vizitën e tij në institucionet e vettingut ku rifkonfirmoi mbështetjen e plotë të Bashkimit Europian. Ai tha se sulmet ndaj...

Varhelyi: Duhet të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kredibiliteti i cënuar i BE-së kërkon urgjentisht të zgjidhet kontesti midis RMV-së dhe Bullgarisë, vlerëson Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi. Ai në Forumin Ballkanik të Sofjes ka potencuar se pret që gjatë këtij muaji të nisin negociatat...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img