No menu items!

targat

Varhelyi: Marrëveshja për targat shmangu përshkallëzimin e situatës në veri

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Varhelyi u shpreh se marrëveshja e lehtësuar nga BE,...

Bislimi: Serbia shfrytëzoi takimin në Bruksel për të mashtruar ndërkombëtarët

Zëvendëskryeministri i parë për integrim europian, zhvillim dhe dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi deklaroi se Serbia e shfrytëzoi takimin e djeshëm në Bruksel për të mashtruar ndërkombëtarët. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Beslimi tha se takimi ishte...

Osmani: Do të vazhdojnë përpjekjet për një marrëveshje për targat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha më 22 prill se në ditët në vijim do të ketë përpjekje që të arrihet një zgjidhje e përhershme për targat e makinave, pasi një ditë më parë, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë,...

Publikimi i targave, një ‘bombë tymuese’ për të shpërqëndruar hetimin e publikimit të pagave

Nga: Mero Baze Publikimi I të dhënave të ndjeshme për qytetarët siç ishte listapagesa kombëtare vazhdoi sot me publikimin e të dhënave për veturat private dhe mund të vazhdoj më tej me rregjistra të tjerë kombëtar që ka shteti shqiptar....

Skandali me targat e makinave, reagon Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor

Skandalet me të dhënat e mijërave shqiptarëve kanë marrë një tjetër dimension, ku sot janë publikuar targat dhe llojet e automjeteve që kanë në përdorim qytetarë të ndryshëm. Lidhur me këtë skandal ka pasur një reagim nga Drejtoria e Përgjithshme...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img