No menu items!

rekord

Inflacioni në Britani arrin nivelin më të lartë që nga viti 1982

Inflacioni në Britani muajin e kaluar është rritur në nivelin më të lartë vjetor që nga viti 1982, duke rritur presionin ndaj ministrit të Financave, Rishi Sunak, që të shtojë ndihmën për amvisëritë, të cilat po përballen me krizën...

Gjermania thyen edhe një rekord të të infektuarve

Gjermania ka regjistruar mbi 100,000 raste të reja me koronavirus, për herë të parë prej shpërthimit të pandemisë. Të dhënat nga Instituti Robert Koch të mërkurën, kanë treguar se 112,323 raste të reja janë regjistruar në 24 orë. Të premten, për...

Kinë, rekord të infektimeve me koronavirus

Më 27 dhjetor, Kina ka regjistruar 162 raste të reja të infektimit me koronavirus, njëherësh shifrën më të lartë përgjatë gjithë vitit. Autoritetet kanë raportuar 150 raste të infektimit në qytetin Xi’an, i cili ka izoluar 13 milionë banorët e...

Vlahoviç nuk ndalet në Seria A, barazon rekordin e Ronaldos

Fiorentina nuk shkoi në shumë se barazimi 2-2 ndaj Sasuolos dhe ndalet pas tre fitoreve radhazi në kampionat. Për vjollcët protagonist në këtë ndeshje ishte përsëri Dushan Vlahoviç. Serbi shënoi golin e parë të sfidës dhe e mbyll vitin në...

Energjia, importet janar-nëntor rekord historik, kapin shifrën 213 milionë euro

Importet e energjisë këtë vit kanë arritur një vlerë rekord, më të lartën ndonjëherë në historinë e vendit ku nga janari në nëntor janë shpenzuar 213 milionë euro. Për të kuptuar gropën financiare që ka shkaktuar situata në financa mjafton...

Bitcoin arrin rekordin e ri

Tregu i kriptomonedhave është në nivele rekord, pasi Bitcoin kapërceu duke arritur në 68,000 dollarë të martën në mëngjes. Çmimi i Bitcoin u ngrit mbi 68,000 dollarë në një kohë kur tregjet kanë qenë në rritje që nga fillimi...

Për herë të parë pas 60 vitesh, Juventusi thyen rekordin e “errët” në histori

Juventusi ka pësuar një tjetër humbje mbrëmjen e djeshme ndaj Veronës në shtëpinë e këtyre të fundit me rezultatin 2-1. Ekipi i Masimiliano Alegrit ka pësuar disfatën e katërt në 11 ndeshje të zhvilluara në Serinë A, një bilanc që...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img