No menu items!

nafta

Bordi i Transparencës rrit sërish çmimin e naftës

Bordi i Transparencës vendosi këtë të premte që çmimi i naftës të jetë 265 lekë për litër. Deri dje, nafta u shit në pikat e karburanteve me çmimin 258 lekë për litër. Ndërsa, benzina do të shitet me 241 lekë...

Rama: Çmimi i naftës në Shqipëri më i larti në rajon, por kemi taksat më të ulëta

Kryeministri Edi Rama pranoi se çmimi i naftës në Shqipëri është më i larti në rajon, por theksoi se taksat në vend janë më të ulëtat. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, duke iu përgjgjur deputetes demokrate...

Bordi merr vendimin: Nafta do të shitet me 226 Lekë

Bordi i Transparencës ka zhvilluar mbledhjen e radhës dhe ka vendosur çmimet për shitjen e karburantit më 2 Prill. Nafta do të shitet me pakicë 226 lekë për litër, benzina 208 lekë për litër, ndërsa gazi me 114 lekë/litri. “Çmimet...

Bordi vendos sërish rritje të çmimit të naftës

Brenda pak ditësh, çmimi i naftës në vend është rritur sërish. Bordi i transparencës ka vendosur në mbledhjen e kësaj të mërkure që të rrisë me 12 lekë çmimin e karburantit për një litër naftë. Në pikat e karburanteve...

Çmimi i naftës rritet në 221 lekë/ Bordi nuk e publikon vendimin

Çmimi i naftës është rritur gjatë ditës së martë në pikat me pakicë të tregtimit të karburantit. Një litër naftë po tregtohet me 221 lekë për litër, nga 203 lekë për litër që ishte më parë. Benzina po tregtohet më lirë,...

Rama me fermerët: 500 mln lekë plus për naftën pa taksa

Teksa protestuesit kanë nisur marshimin drejt kryeministrisë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me disa fermerë për paketën e rezistencës sociale. Rama u shpreh se mund të shkohet shumë larg vetëm duke bashkuar forcat. Ai u shpreh se të...

Rama: Ose do rritet nafta, ose energjia

Kryeministri Edi Rama ka filluar të dalë rregullisht në takime me përfaqësues të biznesit ose qytetarë, duke pushtuar kështu ekranet e mediave disa herë në ditë. Madje duke qenë se kjo kohë nuk i mjafton, ai përdor edhe llogarinë e...

Bordi i Transparencës vendos çmim të ri për naftën

Bordi i Transparancës i ngritur me vendim Qeverie, me qëllim kufizimin e përkohshëm të çmimeve të tregtimit me shumicë/pakicë të nënprodukteve të naftës dhe gazit në mbledhjen e tij të radhës vendosi: Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil...

Meta: Të ndalet menjëherë rritja abuzive e çmimit të karburanteve

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka reaguar sërish pas rritjes së çmimeve në vend. Meta bën thirrje që rritja abuzive e çmimit të naftës të ndalet menjëherë. Presidenti në një reagim në facebook thotë se shqiptarët po e paguajnë sot...

A mund të mbijetojë bota pa naftën dhe gazin rus?

Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian kanë njoftuar se do t’i kufizojnë importet e naftës ruse. Kjo, edhe pavarësisht faktit se Rusia ka paralajmëruar se mund të ndërpresë furnizimin e Evropës me gaz, nëse vjen deri te...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img