No menu items!

gol

VIDEO | Xherdan Shaqiri shënon gol ndaj Serbisë

Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ka kaluar në avantazh Zvicrën, në ndeshjen ndaj Serbisë. 31-vjeçari realizoi një gol mjaft të bukur brenda zonës në minutën e 20. Shaqiri u asistua nga Djibril Sow duke e dërguar topin në rrjetë. Në...

Kristjan Asllani gjen rrugën e rrjetës në Itali, mesfushori i shënon Interit

Mesfushori shqiptar i Empolit, Kristjan Asllani ka gjetur rrugën e rrjetës në kampionatin italian dhe golin e parë të tij e ka shënuar ndaj Interit. 28-vjeçari realizoi një gol mjaft të bukur në minutën e 28-të të pjesës së parë,...

Video/ Broja shënon supergol në sfidën e Kupës së Anglisë

Armando Broja nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi fitoi penallti në ndeshjen e FA Cup mes Sauthemtonit dhe Uest Hemit, radhën e pati goli. Sulmuesi shqiptar kontrolloi mjaft mirë topin në minutën e 90, teksa pas disa lëvizjesh...

Video/ Pas 4 vitesh, Rei Manaj rikthehet te goli në Serie A

U deshën 4 vite pritje, qoftë edhe për faktin se pas aventurës me Pescara ai lëvizi duke shkuar në Serie B dhe Spanjë nga La Liga në Segunda Division, që Rey Manaj të kthehej te goli në Serie A! E...

Gol i çuditshëm në sfidën Junajtid-Arsenal (Video)

I kishim parë të gjitha në futboll por sonte u pasurua më tej ky sport kaq i bukur dhe popullor. Ndodhi në “Old Trafford”, në supersfidën Manchester United-Arsenal. Goditje këndi për topçinjtë, rrëmujë në zonë, De Gea shkelet nga Fred,...

Bajerni vazhdon marshimin në Champions, Levandovski shënon supergol në Kiev (Video)

Përfundojnë dy ndeshjet e xhiros së 5 në UEFA Champions League. Bajerni i Mynihut ka triumfuar në acarin e Ukrainës. Kampionët e Gjermanisë kanë mundur me rezultatin 1-2 Dinamon e Kievit dhe deri më tani janë të vetmit që...

Video/ Më në fund, vjen magjia e parë e Messi-t në Ligue 1

PSG ka mundur 3-1 Nantes në javën e 14-të të Ligue 1. Një fitore e vuajtur dhe me fat për parisienët. Një devijim i Mbappe ka kaluar në avantazh skuadrën e Pochettino-s pas dy minutash lojë, duke krijuar përshtypjen se...

Armando Broja spektakolar, 20-vjeçari shënon golin e parë në Premier Ligë (Video)

Fantastik Armando Broja. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar golin e parë në Premier Ligë. Ai e nisi si titullar sfidën ndaj Lidsit dhe në minutën e 53 e dërgoi topin në rrjetë. Redmond u nis në kundërsulm dhe pasoi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img