No menu items!

spital

Bien ndjeshëm shtrimet në spitalin Covid

Shtrimet në spitalet Covid kanë shënuar sërish rënie. Mjekët infeksionist thonë se rastet e rënda që kanë nevojë për trajtim mjekësor janë pakësuar. Mosha e tretë dhe të pavaksinuarit mbizotërojnë. Sa i takon fataliteteve, mjekët listojnë disa arsye pse ato...

Rritet numri i të hospitalizuarve me COVID-19 në Francë

Të martën Franca regjistroi një rritje të shtrimeve në spital me COVID-19, pas rritjes së rasteve të reja të infeksioneve. Ministria e Shëndetësisë në Francë raportoi se në 24 orët e fundit 618 pacientë me COVID-19 u shtruan në spitale,...

Zjarr në mjediset e COVID-3 në QSUT

Ambientet e Spitalit Covid 3 janë përfshirë nga flakët paraditen e kësaj të shtune. Mësohet se zjarri është vënën nën kontroll në kohë dhe nuk ka pacientë apo persona të tjerë të lënduar. Zjarri ka rënë në katin e parë...

Indi/ Zjarr në një spital Covid, humbin jetën 11 pacientë

Të paktën 11 pacientë kanë vdekur pasi një zjarr shpërtheu në repartin e një spitali COVID-19 në shtetin perëndimor indian të Maharashtra. Një zyrtar i tha Televizionit të Nju Delhi se rreth 17 pacientë ishin në repartin në qytetin Ahmednagar...

SPAK kërkon 8 muaj burg për 3 punonjëse të spitalit të Elbasanit

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka kërkuar nga 8 muaj burg, pezullimin dhe dënimin me kusht për dy vjet, për 3 punonjëse të spitalit të Elbasanit. Gazetarja Klodiana Lala bën me dije se punonjëset Anila Ballhysa, Mimoza Zyberi dhe Ardita...

Shkriu së qeshuri deputetët, Korreshi: Nuk tallem, ka vërtet minj në spital

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi është shprehur se të qeshurat e deputetëve dhe kryetarit Lulzim Basha gjatë fjalimit të tij në Kuvend ka qenë për shkak të batutave dhe jo nga fjalimi i mbajtur. I ftuar në emisionin...

Krujë/ 30 persona përfundojnë në spital me shenja helmimi

30 qytetarë kanë përfunduar në spitalin e Krujës me shenja helmimi. Mësohet se qytetarët janë paraqitur në Urgjencë me thuajse të njëjtat simptoma. Ata kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore dhe më pas janë larguar për në banesat e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img