No menu items!

shperthim

Shpërthen vullkani në Filipine

Mijëra njerëz u larguan nga shtëpitë e tyre pranë një vullkani filipinas të shtunën pasi një shpërthim hedhi hi dhe avull qindra metra në qiell. Vullkani Taal, i cili ndodhet në një liqen piktoresk në jug të Manilës, pati një...

Tritol në shtëpinë e kreut të FSHF, Armand Duka në Durrës

Tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF, Armand Duka, në qytetin e Durrësit.   Nuk dihet ende nëse ka të lënduar nga shpërthimi, por të dhënat e para janë se lënda eksplozive është vendosur në derën e shtëpisë.  Presidenti i FSHF, Armand Duka është...

Deri në katër javë për riparim të kabllos nënujore në Tonga

Një kabllo kyçe nënujore e komunikimit është shkatërruar në Tonga si pasojë e vullkanit dhe mund të marrë katër javë kohë për t’u riparuar, ka thënë Ministria e Jashtme e Zelandës së Re. Kablloja është dëmtuar pas shpërthimit të vullkanit...

Shpërthim i fuqishëm në Somali, 8 viktima dhe mbi 20 të plagosur

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 20 persona janë plagosur pasi shpërthimit të një makine ku ishin vendosur lëndë plasëse në kryeqytetin Mogadishu në Somali. Shpërthimi ndodhi afër një shkolle ku mësohet se në mesin...

Shpërthimi i fuqishëm në një xhami në Afganistan, raportohen dy viktima

Të paktën dy persona kanë vdekur dhe katër tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në një xhami në lindje të Afganistanit, në kohën kur regjimi i talibanëve përballet me fushatë të vazhdueshme të dhunës nga militantët e...

E rëndë në Siri/ Shtatë të vdekur nga shpërthimi i minës tokësore, mes tyre gra dhe fëmijë

Një minë tokësore ka vrarë të paktën shtatë persona, përfshirë një fëmijë, në provincën qendrore të Sirisë , Homs , ka thënë një organizatë joqeveritare. Sulmi goditi pak pas mesditës përpara një mitingu në një rrugë të shkretë pranë qytetit...

E rëndë në Rusi/ 16 viktima nga shpërthimi i fuqishëm në fabrikën e kimikateve (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku të paktën 16 punëtorë kanë humbur jetën, si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në një fabrikë baruti dhe kimikatesh. Fillimisht u raportua se shtatë persona humbën jetën, por numri i...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img