No menu items!

rritje

Sanksionet do shkaktojnë rritje të çmimit të energjisë për Evropën, thotë Putin

Sanksionet e vazhdueshme ndaj Rusisë mund të shkaktojnë një rritje katastrofike të çmimit të energjisë për familjet evropiane. Kështu u shpreh presidenti rus, Vladimir Putin këtë të premte në një takim me zyrtarë të lartë, shkruan Reuters. “Ne e dimë se evropianët...

Bordi i Transparencës rrit sërish çmimin e naftës

Bordi i Transparencës vendosi këtë të premte që çmimi i naftës të jetë 265 lekë për litër. Deri dje, nafta u shit në pikat e karburanteve me çmimin 258 lekë për litër. Ndërsa, benzina do të shitet me 241 lekë...

Rama paralajmëron rritje të çmimit të energjisë elektrike

Teksa fliste për krizën energjetike nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Rama tha se ministria po bën një studim për familjet e pasura që përkohësisht të paguajnë më shumë për...

Protesta kundër rritjes së çmimeve, qytetarët dalin para Kryeministrisë

Dhjetëra qytetarë kanë dalë para godinës së Kryeministrisë, për të protestuar kundër rritjes së çmimeve. Ata kundërshtojnë rritjen e çmimit të naftës që ka shkuar deri në 237 lekë për litër dhe të produkteve të tjera të shportës. Në protestat e...

Bordi vendos sërish rritje të çmimit të naftës

Brenda pak ditësh, çmimi i naftës në vend është rritur sërish. Bordi i transparencës ka vendosur në mbledhjen e kësaj të mërkure që të rrisë me 12 lekë çmimin e karburantit për një litër naftë. Në pikat e karburanteve...

Çmimi i naftës rritet në 221 lekë/ Bordi nuk e publikon vendimin

Çmimi i naftës është rritur gjatë ditës së martë në pikat me pakicë të tregtimit të karburantit. Një litër naftë po tregtohet me 221 lekë për litër, nga 203 lekë për litër që ishte më parë. Benzina po tregtohet më lirë,...

Rama: Kush rrit çmimet e ushqimeve, do t’i konfiskojmë mallin

Qeveria shqiptare do të veprojë edhe me çmimet e ushqimeve për të frenuar rritjen e shkaktuar nga pasojat e luftës Rusi-Ukrainë. Në një takim me përfaqësues të bizneseve furnizuese, Rama tha se qeveria do të ndërhyjë dhe do të krijohet...

Rama paralajmëron rritjen e çmimit të energjisë elektrike

Pas rritjes së çmimit të naftës i cila ka kapur rekord në vend, kreu i qeverisë Edi Rama sapo ka paralajmëruar rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Rama thotë se kjo vjen si shkak të luftës në Ukrainë, ku sipas...

Transporti dhe ushqimet nxisin shtrenjtimin më të madh të çmimeve që prej 2011-ës

Norma e inflacionit gjatë muajit shkurt është ngjitur pranë 3.9%, nga 3.7% që ishte gjatë muajit janar, por edhe muajit dhjetor të vitit të kaluar. Rritja e mëtejshme e inflacionit sinjalizon se, çmimet e konsumit vijojnë tendencën rritëse, pasojë...

INSTAT/ Çmimet e ushqimeve kapin shifra rekord

Çmimet vijojnë të rriten me ritme tepër të larta në vend, aq sa punonjësit e marketeve të mëdha nuk kanë më mundësi fizike për ndryshimin e etiketave nëpër rafte. INSTAT nxorri sot të dhënat e Indeksit të Çmimeve të Konsumit, që...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img