No menu items!

pezullim

Pezullohen nga detyra dy prokurorë të SPAK-ut

Dy prokurorë të Strukturës së Posaçme AntiKorrupsion (SPAK), Ervin Gogaj dhe Alfred Shehu janë pezulluar nga detyra. Shkak për pezullimin e tyre është bërë ankimi i prokurores Sonila Muhametaj e cila u skualifikua nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP). Të...

FIFA dhe UEFA pezullojnë Rusinë nga garat ndërkombëtare

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) dhe Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kanë pezulluar klubet ruse dhe ekipet kombëtare ruse nga të gjitha garat. Ky vendim vjen pasi Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka kërkuar që atletët rusë, ata bjellorusë dhe zyrtarët të...

Po i jepte makinës me shpejtësi ‘rrufe’, policia i pezullon patentën zyrtarit të lartë të BE

Nuk ka të paprekshëm. Policia polake të shtunën i pezulloi përkohësisht lejen e drejtimit të ish-zyrtarit të lartë të Bashkimit Evropian, Donald Tusk dhe e gjobiti për shpejtësi. Tusk, 64 vjeç, i cili tani është kreu i partisë kryesore opozitare të...

Pse nuk pyeti forumet për pezullimin e Berishës? Ja si përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se vendimmarrja që u mor në 9 shtator në lidhje me pezullimin nga grupi parlamentar të ish-kryeministrit Sali Berisha, ishte përgjegjësi dhe barrë që i takonte lidershipit të partisë. Në një intervistë për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img