No menu items!

padi

Moderna padit Pfizer & BioNTech për kopjim të teknologjisë mbi vaksinën kundër COVID-19

Kompania farmaceutike Moderna bëri të ditur në një deklaratë të premten se do padisë kompaninë Pfizer dhe partnerin e saj gjerman BioNTech për shkelje të së drejtës së autorit dhe pronësisë intelektuale gjatë zhvillimit të vaksinës së parë për...

Padia e Metës për Dvoranin, SPAK kërkon pushimin e çështjes

Prokuroria e Posaçme (SPAK) kërkon pushimin e çështjes në lidhje me padinë e bërë nga Presidenti i Republikës Ilir Meta, kundër Ardian Dvoranit, ish-kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Mësohet se seanca gjyqësore është parashikuar që të mbahet...

Dokumenti/ Berisha del bllof, Gjykata e Parisit nuk e ka pranuar padinë ndaj Blinken

Ish-kryeministri Sali Berisha duket se nuk ka treguar të vërtetën. Gjatë “Foltores” së organizuar në Kavajë, Berisha deklaroi se Gjykata e Paristi kishte pranuar padinë e tij ndaj sekretarit amerikan të shtetit, Anthony Blinken.  Por, gazetari Albi Xhunga e nxori...

Çlirim Gjata: Nëse Blinken nuk paraqet provat, Berisha fiton gjyqin në Paris

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Çlirim Gjata u shpreh se ish-kryeministri Sali Berisha mund të fitojë gjyqin në Gjykatën e Parisit. Në një lidhje direkte me Skype në Syri Tv, Gjata tha se pranimi i padisë, bën që kjo...

Shpallja ”non grata”/ Berisha: Miqtë e mi më kanë njoftuar se dosja nuk ka asnjë fakt

Ish-kryeministri Sali Berisha dha lajmin se jo vetëm që padia e tij ndaj sekretarit Antony Blinken është pranuar, por miqtë e tij e kanë garantuar se dosja ndaj tij nuk ka asnjë provë. Nga Lezha, ku mbajti Foltoren e rradhës...

“15 fluturime me bosët e plehrave dhe shtëpi në Maltë”, Gjiknuri padit Bardhin për shpifje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka paditur numrin dy të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, pasi ky i fundit e akuzoi për udhëtimet jashtë vendit me Mirel Mërtirin e inceneratorëve; si dhe posedimin e një shtëpie sekrete...

Media amerikane: Berisha padit Blinken, citon lidhjet e tij me Soros

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo që shkruan për Bongino, një program politik i rrjetit të madh Fox Nation, i ka bërë jehonë padisë së liderit historik demokrat, Sali Berisha, ndaj Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken. Palumbo shkruan se Berisha...

Gjykata e Parisit pranon padinë për shpifje/ Berisha: Blinken të paraqesë çdo provë

Ish-kryeministri Sali Berisha, bëri me dije se Gjykata e Parisit ka pranuar padinë e tij ndaj Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken për shpifje, pas shpalljes ''non grata''. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha u shpreh se vendimi i...

Berisha: Gjykatësi i Parisit pranoi padinë time, ftoj Blinkenin të dërgojë çdo provë

Ish-kryeministri Sali Berisha, bëri me dije se Gjykata e Parisit ka pranuar padine e tij për shpifje ndaj Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Nga Kavaja, ku zhvilloi foltoren e rradhës, Berisha ftoi Blinkenin që të paraqesë çdo provë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img