No menu items!

milan

Kosovare Asllani transferohet te skuadra e Milanit

Futbollistja suedeze me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani është transferuar te skuadra e Milanit. Lajmin e ka zyrtarizuar klubi italian përmes një postimi në rrjetet sociale, ku i uron mirëseardhjen 32-vjeçares. “Ka një sulmuese të re suedeze në qytet: mirë se...

Milan me pronar të ri, arrihet marrëveshja për 1,2 miliardë euro

Klubi italian i Milanit do të ketë një pronar të ri, RedBird Capital Partners (RedBird). Përmes një deklarate në faqen e saj zyrtare, skuadra kampione në fuqi e Italisë ka bërë me dije se është arritur një marrëveshje midis RedBird dhe Elliot...

Historia e pabesueshme e Zhunior Mesias, muratori që u bë heroi i Milanit

Pritej Ibra, Brahim Diaz, Zhiru apo Rafael Leao. Por në fund, heroi i Milanit ishte Zhunior Mesias, sulmuesi brazilian i afruar këtë verë, historia e të cilit tregon se nuk duhet të dorëzohesh kurrë dhe se ëndrrat mund të...

Milan mposht Atletikon dhe shpreson te kualifikimi, Siti ”thyen” Mesin

Milani ka triumfuar 1-0 në transfertë ndaj Atletikos së Madridit, duke mos hequr dorë nga një kualifikim i mundshëm për në fazën tjetër të Champions League. Italianët kanë rihapur shpresat në grup ku me këtë fitore ngjiten në vendin e...

Festival golash në Firenze/ Fiorentina i shkakton Milanit humbjen e parë

Milani tashmë nuk ka 0 në kolonën e humbjeve në Serinë A. Skuadra e Stefano Piolit ka bërë një hap të gabuar në luftën për titullin kampion, pas një humbje me shifrat 4-3 ndaj Fiorentinës e cila duket sikur...

Milani “lan duart” me Champions League, Reali ngjitet në krye

Përfundojnë dy ndeshjet e Champions League, të zhvilluara në orën 18:45. Milani nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 me Porton në “San Siro”. Ishin miqtë që shënuan pas 6 minutave lojë me Luis Diaz. Skuadra e drejtuar nga...

Milani mund Romën dhe i bashkohet Napolit në krye

Milani i përgjigjet menjëherë Napolit, madje duke fituar ndaj një skuadre të fortë si Roma në shtëpinë e këtyre të fundit. Në “Olimpico” ishte një shou i Zlatan Ibrahimoviç, i cili mori prej dore kuqezinjtë drejt suksesit që i mban...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img