No menu items!

kontroll

Rama dhe Ibrahimaj monitorojnë çmimet e produkteve ushqimore

Marketet kanë respektuar vendimin e Bordit të Transparencës për të mos lejuar rritjen e çmimeve të produkteve ushqimore. Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj, kanë inspektuar nga afër çmimet në një market në Tiranë,...

Facebook u ofron përdoruesve më shumë kontroll në përmbajtje

Rrjeti social Facebook, që është në pronësi të kompanisë Meta, tha se do t’u ofrojë përdoruesve mundësinë e një kontrolli më të madh të përmbajtjes që ata shohin. Rrjeti social ka qenë nën kritika të vazhdueshme për mënyrën sesi algoritmet...

Ngjarjet kriminale, policia kontrolle në rrugë për makina luksoze

Ngjarjet e fundit kriminale kanë bërë që Policia e Elbasanit të vendos pika kontrolli në pikat hyrëse dalëse po ashtu dhe tek zona e universitetit. Efektive të krimeve, si dhe policia e rendit po kontrollojnë çdo automjet luksoze. Sipas informacioneve...

Kinë, direktivat për mediat zbulojnë nivelin e kontrollit nga shteti

Komiteti për mirëseardhjen e drejtueses së kompanisë Huawei Meng Wanzhou nuk ja la asgjë rastësisë: që nga ngjyra e gërmave në banderola dhe deri tek udhëzimet se si do të mbulohej nga mediat marrëveshja që siguroi kthimin e saj....
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img