No menu items!

juventus

4 kartonë të kuq dhe 4 gola, VAR-i i ‘mohon’ fitoren Juventusit ndaj Salernitana-s

uventus u ndal në barazim nga Salernitana në ndeshjen e javës së gjashtë në kampionatin italian. Një ndeshje ku nuk mungoi tensioni pasi përveç 4 golave, u dhanë edhe 4 kartonë të kuq. Deri në minutën e 92-të, Salernitana ishte duke...

Jo vetëm Juventusi, 5 klube të tjera të Serisë A përfshihen në mashtrimin financiar

Nga drejtësia e zakonshme tek drejtësia sportive. Federata Italiane e Futbollit po heton gjithashtu çështjen që lidhet me mashtrimet financiare të Juventusit dhe jo vetëm. Një hetim që i parapriu atij të “Guardia di Finanzia” që kontrolloi zyrat e Juventusit...

Juventus në hetim për mashtrim, 282 milionë euro fitime kapitale

Në hetimin e prokurorit të Torinos dhe “Guardia di Finanza” për llogaritë e Juventusit del edhe emri i Cristiano Ronaldos. Në fakt, ka hetime edhe për marrëdhëniet ekonomike mes klubit bardhezi e kampionit portugez. Do të kalohen në sitë...

Champions/ Çelsi shpartallon Juventusin, Barcelona “në duart” e Bajernit

Çelsi ka shkatërruar 4-0 Juventusin duke i marrë kreun e grupit H në grupet e Champions League. Në “Stamford Bridge” u luajt dueli që do të përcaktonte kreun e grupit dhe skuadra e Tuhel ishte shumë më lart. Për bardhezinjtë...

Video/ Juventusi mposht Lacion dhe i afrohet zonës Champions

Juventus ia doli të marrë një fitore të rëndësishme në transfertë 0-2 ndaj Lacios. Goli i parë erdhi pas 23 minutash lojë. Bonuçi mori përsipër ekzekutimin e një penalltie dhe dërgoi topin në rrjetë. I dyti mban po firmën e...

Nedved e pranon: Juventusi është jashtë garës për titull

Pavel Nedved, pasi mori konfirmimin si zëvendëspresident i Juves, në mbledhjen e aksionerëve fundjavën që lamë pas, ka qenë i pari që ka vënë fytyrën mbi momentin e vështirë të skuadrës në kampionat dhe përpara ndeshjes me Zenitin, pranoi...

Paqe në San Siro/ Dybala dhe VAR ndalojnë Interin mes polemikave (Video)

Interi dhe Juventusi janë ndarë sot në një barazim në një sfidë e cila si gjithmonë nuk mund të mbyllej pa polemika. Interi dominoi sfidën edhe për faktin se gjeti shumë shpejt golin e avantazhit më Xhekon, ndërsa bardhezinjtë menduan...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img