Wednesday, June 7, 2023

gjykata

Shyhet sërish vendimi i Gjykatës së Apelit për PD-në

Partia Demokratike do të vijojë të mbetet dyerve të gjykatave. Këtë të enjte, Gjykata e Apelit Tiranë e shtyu vendimmarrjen për ankimin e Alibeajt, i cili ka kërkuar që vendimet e kuvendeve të 17 korrikut dhe 18 dhjetorit të...

Caktimi i gjyqtares për statutin e PD-së, reagon ish-kryeministri Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas caktimit të gjyqtares e cila do të shqyrtojë në Apel, ankimin e kreut të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj për mos njohjen e statutit të dalë nga Kuvendi i Dhjetorit të vitit...

Armand Duka konfirmohet në krye të FSHF-së

Pas fitores së mandatit të 6 si president i FSHF-së, Armand Duka, mund ta ushtrojë detyrën e tij. Gjykata e Tiranës ka hequr ndaj Dukës masën e sigurisë të pezullimit nga detyra, duke vendosur që ai të hetohet pa...

Kaso: Partia iu kthye sot demokratëve

Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të njohur statutin e Kuvendit të 11 dhjetorit, përfaqësuesi ligjor i Komisionit të Rithemelimit, Ivi Kaso deklaroi se gjykata i ktheu vulën dhe selinë demokratëve duke njohur shkarkimin e Lulzim Bashës dhe...

EMRAT/ Drejtuesit e PD të shkarkuar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës

Vendimi i sotëm i Gjykatës së Tiranës për të miratuar ndryshimet statutore të Komisionit të Rithemelimit bën që të gjitha strukturat drejtuese të PD-së të konsiderohen të shkarkuara. Kjo për shkak se në mbledhjen e 11 Dhjetorit në ”Air Albania”,...

14 vite nga tragjedia e Gërdecit, asnjë i dënuar nga ish qeveria Berisha

Sot më 15 Mars 2022 shënohen 14 vite nga tragjedia e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona dhe u plagosën mbi 300 të tjerë. Tragjedia e Gërdecit ende mbetet pezull si çështje në SPAK dhe për këtë ngjarje të rëndë...

Vrasja e biznesmenit Ruzhdi Hoxha, Gjykata lë në burg dy vëllezërit

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë "arrest me burg" për dy vëllezërit Fredi dhe Pajtim Rrushi, të cilët akuzohen për rrëmbimin dhe vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Avokati Alban Brengasi ka pretenduar në Gjykatë se nuk provohet që vrasja është...

Skandali/ Kryetari i Gjykatës së Dibrës gjykoi një vendim të formës së prerë nga Gjykata e Lartë

Fiks Fare denoncoi një skandal në Gjykatën e Dibrës, ku kreu i kësaj gjykate, Edan Veçani, ka gjykuar një vendim në shkallën e parë që ishte i formës së prerë nga Gjykata e Lartë. Sipas dokumenteve që disponon emisioni...

E dhunuar nga bashkëshorti dhe “shteti”, kërkon fëmijët që gjykata ia la asaj

Një nënë nga qyteti i Beratit, ka denoncuar në emisionin Fiks Fare, dhunën që i ka ushtruar bashkëshorti i saj për 13 vite me radhë. Dhunë e cila ka sjell edhe ndarjen më vonë, por tashmë problemi qëndron tek dy...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img