Wednesday, June 7, 2023

gerdeci

14 vite nga tragjedia e Gërdecit, asnjë i dënuar nga ish qeveria Berisha

Sot më 15 Mars 2022 shënohen 14 vite nga tragjedia e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona dhe u plagosën mbi 300 të tjerë. Tragjedia e Gërdecit ende mbetet pezull si çështje në SPAK dhe për këtë ngjarje të rëndë...

“Po, fola kur ndodhi Gërdeci”/ Mediu pohon bisedën me djalin e Berishës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ishte sot në Top Talk për të folur për tragjedinë e Gërdecit, një proces tashmë që është i rihapur , ku po hetohet dhe roli i ish-ministrit në këtë ngjarje. Mediu, i pyetur nga...

Procesverbali që provon si Mediu dhe Shkëlzeni donin të poshtëronin Qeverinë

Nga: Mero Baze Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu është përpjekur sot të shmangë përgjegjësinë kryesore ligjore që ka lidhur me kontratën e Gërdecit, duke tentuar të krijojë distancë me pronarët e kompanisë së interesuar për këtë çështje. Ai ka deklaruar...

”Gërdeci”, Mediu: Sulm politik, jam gjykuar një herë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka thyer heshtjen lidhur me rihapjen e çështjes së dosjes “Gërdeci”, menjëherë pas vendimit të Apelit të GJKKO. Në një konferencë për mediat, kreu i Partisë Republikane, tha se kërkesa e Prokurorisë së Posaçme...

Rihapja e çështjes ”Gërdeci”/ Mediu: Nuk jam përgjegjës

Kryetari i Partisë Republikane, deputeti Fatmir Mediu ka dalë në një konferencë për mediat pas kërkesës së SPAK për rigjykimin e çështjes së Gërdecit. Gjatë fjalës së tij, Mediu, i cili ishte Ministër i Mbrojtes në vitin 2008 kur ndodhi...

”26 viktimat në Gërdec”, Mediu: Nuk i jam shmangur kurrë asnjë gjykimi

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu kdeklaroi se ai nuk i është shmangur gjykimit për tragjedinë e Gërdecit, të ndodhur më 15 mars të vitit 2008. I ftuar në studion e “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Mediu tha se ai ka dhënë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img