No menu items!

fitore

Gjermania shkatërron Italinë në Ligën e Kombeve

Gjermania ka marrë të parën fitore në një ndeshje zyrtare me Italinë dhe e ka bërë diçka të tillë me rezultatin e thellë 5-2. Festivalin e golave e hapi Kimish dhe në fundin e pjesës së parë një penallti...

Kosova fiton ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve

Kosova e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Ligën e Kombeve, teksa arriti që të mposhtë kombëtaren e Qipros. Ndeshja e zhvilluar në qytetin e Larnaca, përfundoi me rezultatin 0-2 për dardanët. Golin e parë e shënoi mesfushori...

Dorëheqja e Bashës, reagon Berisha: Bashkë për një PD më të fortë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas dorëheqjes së Lulzim Bashës nga kreu i PD. Berisha thotë se rikthimi te vota e lirë e çdo demokrati dhe njohja e kontributeve është rruga e vetme që sjelle bashkimin dhe fitoren e PD. “Bashkimi...

Rama: Rezultatin e prisnim, fituam 5 nga 6 bashkitë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me zgjedhjet. Kreu i qeverisë ka thënë se Partia Socialiste e priste rezultatin e zgjedhjeve dhe se ka fituar 5 nga 6 bashkitë që ishin në garë. Megjithatë, Rama...

Berisha: Revolucioni ynë nuk ndalet pa sjellë PD në pushtet

Ish-kryeministri Sali Berisha në fjalën e mbajtur në Gurin e Zi në Shkodër, ku u prezantua kandidati për kryetar në Bashkinë e Shkodrës, Bardh Spahia, foli për Bashën. Berisha theksoi se Basha ishte një frikacak, që nuk përmenddte dot emrin...

Tottenham fiton në minutën e 96-të, Conte shpërthen

Një gol i Davinson Sanchez i dha Tottenhamit të Antonio Contes një fitore në minutën e 96-të të ndeshjes ndaj Ëatford në shtëpinë e këtyre të fundit. Përcaktues ishte goli i shënuar nga kolumbiani në minutën e 96-të në ndeshjen...

Bajerni nis arratinë në Bundesligë, Gnabri dhe Leva show me 3 gola në 5 minuta

Bajerni ia ka dalë të marrë një fitore të rëndësishme 0-5 ndaj Shtutgart, në kuadër të javës së 16 të Bundesligës. Në pjesën e parë, bavarezët vuajtën jo pak, teksa golin e gjetën pas 40 minutash lojë me Gnabri....

Ragnik e nis me triumf në stolin e Junajtid

Mançester Junajtdi është rikthyer tek fitorja në kampionat. “Djajtë e Kuq”, mundën Kristal Palas në shtëpi me rezultatin 1-0. Golin e vetëm të sfidës e shënoi mesfushori Fred. Kjo ishte fitorja e parë për Ragnik në stolin e Junajtid. Në...

Napoli me hap kampioni, Reali nis arratisjen në krye

Napoli ka shkatërruar 4-0 Lacion në kuadër të javës së 14 të Serisë A. Vendasit e nisën furishëm, duke zhbllokuar rezultatin në minutën e 7 me mesfushorin Zielinski dhe vetëm 3 minuta më vonë dyfishuan me Mertens. Ishte sërish sulmuesi...

Video/ Arsenal kthehet te fitorja, talenti shënon “golazo” pas vetëm 93 sekondash

Arsenal ka harruar humbjen 4-0 kundër Liverpool dhe është kthyer te fitorja në Premier League. Que bien le ha salido este canterano al Arsenal. Bukayo Saka y Smith Rowe, tremendos jugadores. Nosotros no damos una con algún canterano, todos rana...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img