Wednesday, June 7, 2023

femije

Gledis Nano përjashton efektivin që përplasi për vdekje fëmijën në Himarë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka përjashtuar oficerin e Policisë Komisar Arjan Tase, me detyrë Shef Seksioni i Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan, pasi ky i fundit përplasi për vdekje me skaf...

OBSH: Mbi 900 raste me hepatit akut te fëmijët

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi se 32 shtete në botë kanë raportuar deri më tani, për 920 raste me hepatit akut te fëmijët. Gjysma e rasteve, 267 janë në kontinentin europian, ndërsa një e treta në Shtetet e Bashkuara,...

Aksident tragjik në ”Rrugën e Kombit”/ Përplasen 2 automjete, humb jetën një fëmijë

Një aksident i rëndë është regjistruar në Milot në Rrugën e Kombit këtë të hënë. Mësohet se dy makina, një “Opel” dhe një "Benz”, janë përplasur me njëra-tjetrën. Për pasojë ka ndërruar jetë një fëmijë 3 vjeç. I mituri po...

Tragjike në Vlorë/ Nëna hidhet nga kati i 5-të bashkë me fëmijën. Humbin jetën të dy

Një ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në Vlorë. Një grua është hedhur bashkë me fëmijën e vogël nga kati i pestë i një pallati, duke gjetur vdekjen.  Burime paraprake për Konfidenciale, bëjnë të ditur gruaja...

Horror në Itali/ Babai vret me thikë djalin 10 vjeç

Një 44-vjeçar polak i ka marrë jetën djalit të tij 10-vjeçar, nëna e të cilit është një 32-vjeçare shqiptare. Djali, Mattias, është vrarë nga i ati ditën e djeshme në Itali, në Cura di Vetralla, në provincën e Viterbos. Babai Mirko...

Tronditëse në Fier/ Fëmija i mitur gjendet i vdekur dhe i mbuluar me baltë (Dyshimet e policisë)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin e Fierit ku një fëmijë 8 vjeç është rrëmbyer paraditen e sotme në fshatin Greçalli. Sipas uniformave blu i mituri është rrëmbyer nga fqinji i tij, Klodian Çalamani i cili pasi e...

E rëndë në Afganistan, tetë fëmijë vdesin nga uria

Një udhëheqës politik etnik Hazara dhe ish-anëtar i Parlamentit të Afganistanit tha se trupat e tetë fëmijëve jetimë, që vdiqën nga uria, u gjetën në pjesën perëndimore të Kabulit. Në një deklaratë të postuar në Facebook, Mohammad Mohaqiq tha se...

Habiten mjekët në Indi, 70-vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë

Një grua në Indinë perëndimore ka lindur fëmijën e saj të parë në moshën 70-vjeçare përmes Fekondimit In Vitro (IVF). Doktori i cili ka ndjekur procedurën e suksesshme është Naresh Bhanushali, një gjinekolog nga qyteti i Bhuj në shtetin Gujarat....

E dhunuar nga bashkëshorti dhe “shteti”, kërkon fëmijët që gjykata ia la asaj

Një nënë nga qyteti i Beratit, ka denoncuar në emisionin Fiks Fare, dhunën që i ka ushtruar bashkëshorti i saj për 13 vite me radhë. Dhunë e cila ka sjell edhe ndarjen më vonë, por tashmë problemi qëndron tek dy...

Shtëpia e Bardhë detajon planet për të vaksinuar 28 milionë fëmijë të moshës 5-11 vjeç

Fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç së shpejti do të mund të vaksinohen ndaj COVID-19 tek mjekët pediatër, farmacinë lokale dhe ndoshta dhe në shkolla, tha Shtëpia e Bardhë të mërkurën ndërsa paraqiste detaje për autorizimin e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img