No menu items!

bundesliga

Sadio Mane nënshkruan kontratë 3-vjeçare me Bajernin e Mynihut

Sadio Mane është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Bajernit të Mynihut. Senegalezi ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me skuadrën gjermane, që do e mbajë në Mynih deri në vitin 2025. Kostoja e transferimit nga Liverpul përllogaritet rreth 40...

Bayern fiton ndeshjen spektakolare me Leipzig

Gola dhe spektakël në sfidën e mbrëmjes së të shtunës në Bundelisga mes Bayern Munich dhe Leipzig, e fituar 3-2 nga bavarezët në Allianz Arena. Muller ka zhbllokuar ndeshjen, para barazimit të ish-yllit të Milan-it, Andre Silva. Në fundin e...

Bajern ”arratiset” në Bundesliga, +4 pikë nga Dortmund

Bajern Mynih ka siguruar sot një fitore të rëndësishme përballë Frajburg, duke mposhtur skuadrën e vetme e secila nuk kishte regjistruar deri tani asnjë humbje në kampionat. Skuadra e Julian Nagelsman ka dominuar sfidën me stilin e zakonshëm, duke...

Bajern rikthehet fuqishëm në Bundesligë, Dortmundi nuk i ndahet (Rezultatet)

Bundesliga ka prodhuar emocione dhe ndeshja interesante në javën e dhjetë. Bajerni dhe Dortmundi vazhdojnë luftën në distancë pasi të dyja skuadrët fituan ndeshjet respektive. Bavarezët shkatërruan Union Berlin në transfertë me rezultatin 2-5. Pas humbjes turpëruese në kupë ndaj...

Bajerni i pandalshëm në Bundesligë, Levandovski me dopietë forcon pozitat për ”Topin e Artë”

Përfundon supersfida e javës së 8 në Bundesligë mes Bajer Leverkusen dhe Bajernit të Mynihut. Skuadra e Julian Nagelsman ka shkatërruar “Aspirinat” me rezultatin e thellë 1-5. Katër minuta i mjaftuan bavarezëve për të zhbllokuar ndeshjen. Ishte Robert Levandovski që...

Përçahen drejtuesit e Bajernit, Haland sjell konflikt interesi te Levandovski

Diskutimet e shumta për një transferim të Erling Halandit kanë turbulluar ujërat edhe në shtëpinë e Bajernit. Norvegjezi 21-vjeçar është duke shënuar pa fund dhe duke lënë gjurmë në çdo fushë që shkel. Shumë klube të mëdha janë në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img