No menu items!

arrestime

Zbardhet atentati ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, 5 të arrestuar dhe 4 në kërkim

Pesë persona janë arrestuar dhe katër të tjerë janë shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit policor të koduar “Komploti”, pas zbardhjes së dhe dokumentimti të një ngjarjeje të rëndë kriminale, të ndodhur në vitin 2019 në Shkozet të...

Qindra të arrestuar në Rusi pas protestave kundër mobilizimit ushtarak

Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet në Rusi, teksa protestat kundër mobilizimit të pjesshëm ushtarak vazhdojnë në të gjithë vendin. Grup i pavarur për të drejtat e njeriut, OVD-Info deklaroi se 724 persona u arrestuan në 32 qytete të ndryshme...

Sekuestrohen 246 kg kanabis në Shkodër, në kërkim dy organizatorët

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia në Shkodër dhe tetë të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se ishin përfshirë në kultivimin, prodhimin dhe shitjen e kanabisit. Në banesën e një prej të arrestuarve, shtetasit A. T., 28 vjeç,...

Shisnin produkte kontrabandë dhe nuk lëshonin faturë tatimore, 15 të arrestuar

Pesëmbëdhjetë persona kanë rënë në pranga dhe 6 të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi tregtonin produkte të ndryshme të cilat ishin futur kontrabandë në vend dhe nuk jepnin faturë tatimore për shitjet e tyre. Këtë aktivitet, ata e zhvillonin...

Meta mesazh të arrestuarve për inceneratorët

Presidenti Ilr Meta ka ngritur akuza për mënyrën se si qeveria po operon me paratë e taksapaguesve shqiptarë. Në konferencën e shtypit, ai është ndalur te afera e inceneraortëve. Kreu i Shtetit i bëri thirrje të arrestuarve që të kthehen...

Operacioni i SPAK/ Emrat e personave për të cilët u lëshuan urdhër-arrestet

Këtë të martë SPAK firmosi 20 urdhër-arreste për çështjen e inceneratorëve. Është zbardhur vendimi i GJKKO për emrat e të arrestuarve për Inceneratorë. Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues të...

Kaosi në Kazakistan, fillojnë arrestimet e para të ish zyrtarëve të lartë

Autoritetet kazake kanë arrestuar Karim Massimov , ish-kreun e Komitetit të Sigurisë Kombëtare të vendit, dhe zyrtarë të tjerë të dyshuar për tradhti. Ndërsa e ardhmja e vendit mbetet e pasigurt, Komiteti i Sigurisë Kombëtare të Kazakistanit është shprehur në një deklaratë se ka filluar një nga...

Kanabis, grabitje dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur, ”valë” arrestimesh në Tiranë

Pesë persona kanë rënë  në pranga për vepra të ndryshme penale. Policia e Tiranës bën me dije se në pranga ka rënë 21-vjeçari E.M., pasi gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan kanabis. Gjithashtu Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin...

Tiranë, vihen në pranga 8 persona për vepra të ndryshme penale

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit L. N., 41 vjeç, pasi në një stacion autobusi i ka vjedhur telefonin shtetases S. P., 20 vjeçe. Gjithashtu nga veprimet hetimore, ka...

Tiranë, vihen në pranga 10 persona për vepra të ndryshme penale

Specialistët në Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. A., 18 vjeç dhe proçeduan në gjendje të lirë shtetasin Xh. A., 19 vjeç pasi nga shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr. 2,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img