Monday, December 11, 2023

Aksident i rëndë në aksin Qafë Thanë-Librazhd, 1 viktimë dhe 4 të plagosur

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mesditen e sotme në aksin rrugor Qafë Thanë-Librazhd, në vendin e quajtur “Guroja”.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një autobuz me pasagjerë është përplasur me një furgon.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetë drejtuesi i fugonit shtetasi Q.B., si dhe janë plagoaur 4 shtetasit që ishin pasagjerë në mjetin autobuz dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë

Prrenjas/ Informacion paraprak

Më datë 31.10.2021, rreth orës 14:35, në aksin rrugor Qafë Thanë-Librazhd, në vendin e quajtur “Guroja”, mjeti autobuz me drejtues shtetasin P.C., 55 vjeç,  banues në Prrenjas është përplasur me mjetin furgon me drejtues shtetasin Q.B., rreth 60 vjeç, banues në Prrenjas.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetë drejtuesi i furgonit shtetasi Q.B., si dhe janë plagosur 4 shtetasit që ishin pasagjerë në mjetin autobuz dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë