No menu items!

ursula von der leyen

Bashkimi Evropian do të krijojë një platformë për rindërtimin e Ukrainës

Bashkimi Evropian do të krijojë një platformë koordinimi për rindërtimin e Ukrainës, pas përfundimit të luftës me Rusinë. Kështu bëri të ditur këtë të hënë Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, shkruan Reuters. Ajo tha se platforma do të përdoret...

Von der Leyen: Rusia është kërcënim i drejtpërdrejtë për rendin botëror

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen deklaroi se agresioni i Rusisë në Ukrainë dhe sjellja e saj me ndërkombëtarët përbën kërcënim të madh për rendin botëror. Deklaratën, von der Leyen e bëri këtë të enjte para gazetarëve pas...

Në qershor KE-ja do të japë opinionin për anëtarësimin e Ukrainës, thotë Von der Leyen

Komisioni Evropian muajin e ardhshlm do t’i përgjigjet kërkesës së Ukrainës për anëtarësim në bllokun evropian, një lëvizje kyçe para se 27 shtetet anëtare ta marrin për trajtim këtë çështje. Kështu deklaroi më 9 maj shefja e KE-së, Ursula...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img