No menu items!

uefa

UEFA vendos se ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Konferencës në vitin 2023

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka përzgjedhur stadiumin “Eden Arena” në Pragë, për të zhvilluar finalen e ardhshme të Ligës së Konferencës. Finalja në kryeqytetin e Republikës Çeke do të zhvillohet më 7 qershor të vitit 2023. Ky stadium ka...

Finalja e Ligës së Konferencës, FSHF zbulon procedurat për blerjen e biletave

Teksa mbetet 1 muaj nga zhvillimi i finales së Ligës së Konferencës në stadiumin “Air Albania”, Federata Shqiptare e Futbollit ka treguar procedurat se si tifozët mund të pajisen me bileta. Për të blerë bileta për finalen, të interesuarit duhet...

FIFA dhe UEFA pezullojnë Rusinë nga garat ndërkombëtare

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) dhe Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kanë pezulluar klubet ruse dhe ekipet kombëtare ruse nga të gjitha garat. Ky vendim vjen pasi Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka kërkuar që atletët rusë, ata bjellorusë dhe zyrtarët të...

UEFA planifikon pjesëmarrjen e Argjentinës dhe Brazilit në Ligën e Kombeve

Skuadrat e Amerikës së Jugut mund t’i bashkohen turneve të UEFA-s me skuadra si Argjentina e Brazili të cilat do të konkurrojnë përballë atyre të kontinentit tonë. Nuk është fantazi, por një plan i bujshëm që mund të vihet...

Rregullorja e Champions/ Shorti të hënën, hiqen golat në fushën kundërshtare

Shorti i fazës së 1/8-ave të Ligës së Kampioneve do të mbahet të hënën (13 dhjetor) në Nion të Zvicrës në orën 12:00. Tetë fitueset e grupeve do të jenë në Vazon 1 dhe 8 ekipet e renditura të...

Eriksen pësoi arrest kardiak në fushë/ Zbulohet plani i UEFA-s për Interin

E sotmja ka qenë dita e bilanceve financiare tek Interi, ku ndër të tjera është prekur dhe çështja e futbollistit Kristian Eriksen. Sipas raportit të publikuar nga mediat italiane, Interi është shqetësuar për faktin se lojtari kishte vlerë 18 milion...

Incidentet në “Air Albania”, UEFA ndëshkon edhe Poloninë

Tifozët shqiptare nuk kanë qenë të vetmit fajtor në episodin e ndodhur në Tiranë në sfidën ndaj Polonisë ku sfida u ndërpre për 15 minuta pasi drejt fushës vërshuan shishet nga tribunat. UEFA dënoi Kombëtaren me gjobë prej 150 mijë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img