No menu items!

transferim

De Ligt zyrtarisht te Bayern Munich, kontratë 5-vjeçare për mbrojtësin holandez

Futbollisti holandez, Matthijs de Ligt është tanimë zyrtarisht lojtar i Bayern Munich. Mbrojtësi 22-vjeçar, pasi ka kaluar me sukses testet mjekësore, është prezantuar sot  si blerja më e re e kampionëve të Gjermanisë. Përmes një komunikate zyrtare, Juventusi bëri të ditur...

Ringritja e Eriksen, nga ataku në zemër te transferimi te Mançester Junajtid

Mançester Junajtid ka bërë një lëvizje të papritur në merkato, teksa është shumë pranë transferimit të futbollistit danez, Kristian Eriksen. Sipas gazetarit të njohur sportiv për transferimin e futbollistëve, Fabrizio Romano, skuadra angleze ka arritur një marrëveshje me lojtarin dhe...

Kosovare Asllani transferohet te skuadra e Milanit

Futbollistja suedeze me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani është transferuar te skuadra e Milanit. Lajmin e ka zyrtarizuar klubi italian përmes një postimi në rrjetet sociale, ku i uron mirëseardhjen 32-vjeçares. “Ka një sulmuese të re suedeze në qytet: mirë se...

Kristjan Asllani, zyrtarisht lojtar i Interit

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani ka kryer vizitat mjekësore dhe i është bashkuar zyrtarisht ekipit të Interit. Lajmi është është bërë i ditur nga gazetari i njohur sportiv për transferimet e futbollistëve, Fabrizio Romano përmes një postimi në rrjetet sociale. Albanian midfielder...

Chelsea po konsideron transferimin e Thomas Strakoshës, sipas gazetarit sportiv

Klubi anglez i futbollit, Chelsea po konsideron transferimin e portierit të kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, i cili aktivizohet me Lacion. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari i njohur sportiv për transferimet e futbollistëve, Fabrizio Romano përmes një postimi në...

Ylli i Bajern mes rinovimit dhe lamtumirës. Real Madrid po e pret

Serge Gnabry mund t’i thotë lamtumirë Bayern Munich verën e ardhshme. Sulmuesi i krahut pëlqehet shumë nga Real Madrid, që mund të marrë një yll tjetër nga bavarezët pas Alaba-s. Kontrata e Gnabry me Bayern skadon në vitin 2023 dhe nëse...

Mbape jo i bindur për t’u tranferuar në Madrid, ja arsyeja

Kilië Mbape është gati të firmosë për Realin e Madridit, duke nisur që nga sezoni i ardhshëm, por paraprakisht ai i ka vënë një kusht themelor klubit madrilen. Ai kërkon që në krye të ekipit të jetë tekniku gjerman...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img