No menu items!

takim

Ilir Meta në selinë e PD-së, takim me Sali Berishën

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike paraditen e së mërkurës dhe po zhvillon një takim me kryedemokratin, Sali Berisha. Ky është takimi i dytë që dy liderët zhvillojnë në selinë blu. Meta u...

Xi Jinping takim me Putin në udhëtimin e parë jashtë Kinës që nga fillimi i COVID-it

Presidenti kinez, Xi Jinping do të udhëtojë jashtë Kinës për herë të parë në më shumë se dy vjet, ku do të takohet me homologun rus, Vladimir Putin. Udhëtimi, i pari i Xi jashtë vendit që nga fillimi i pandemisë...

Bajram Begaj të hënën në Kosovë, vizita e parë zyrtare si President i Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën, e para që kur mori detyrën e kreut të shtetit shqiptar. Begaj do të pritet nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila e ka...

Takimi me Vuçiçin mund të mbahet në fund të gushtit, thotë Kurti

“Meqë takimi me me Vuçiçin nuk u realizua më 19 korrik, shpresojmë që të mbahet në fund të muajit gusht”. Kështu u shpreh kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për Zërin e Amerikës. Sipas Kurtit, takimi i 19 korrikut...

‘Mezi presim të nisim bashkëpunimin’, Yuri Kim takon presidentin e ri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim është takuar këtë të martë me Presidentin e ri të Republikës, Bajram Begaj. Lajmin e ka bërë me dije ambasada amerikane, përmes një postimi në rrjetet sociale ku ka publikuar edhe...

Rama pas takimit me Donfried: SHBA-të mbështesin e Ballkanin e Hapur

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje nga takimi që pati me NdihmëssSekretaren Amerikane të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Karen Donfried. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama u shpreh se në takimin e zhvilluar në Kryeministri, u diskutua për...

Berisha nuk ndalet, tregon lëvizjen e radhës

I pyetur nëse do të ketë sërish protestë si ajo e 8 Janarit, Sali Berisha fillimisht ftoi demokratët e Shkodrës në takim mesditën e së dielës. Ai po ashtu siguroi se selia blu do t’u rikthehet demokratëve. “Së pari ftoj...

Takimi me Gabriel Escobar, Rama zbulon se çfarë diskutuan

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur takimin me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit dhe të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Rama bëri me dije se Escobar folën për partneritetin...

Takimi virtual Biden-Putin, ja çfarë u diskutua

Presidenti amerikan Joe Biden do të bisedojë të martën me presidentin rus Vladimir Putin përmes një video-konference, mes një rritje të numrit të trupave ruse përgjatë kufirit ukrainas, që ka ngritur shqetësimin e një sulmi nga ana Moskës. Presidenti Joe...

Kurti: Javën e dytë të dhjetorit mund të ndodhë takimi me Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është diskutuar mundësia që në javën e dytë të dhjetorit të ketë një takim në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Më 5 dhjetor, në një konferencë për media, Kurti tha se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img