Home BOTA Lukashenko do të takohet nesër me Putinin

Lukashenko do të takohet nesër me Putinin

0
19
Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko, u takua me presidentin rus Vladimir Putin në Shën Petersburg më 25 qershor, 2022

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko do të takohet ditën e nesërme me homologun e tij rus, Vladimir Putin.

Agjencia shtetërore bjelloruse e lajmeve Belta tha se temat kryesore do të jenë “axhenda ndërkombëtare dhe çështjet rajonale”.

Takimi vjen pas vizitës që udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un zhvilloi në Moskë, ku u takua me Putinin.

Putin dhe Kim Jong Un ranë dakord për shkëmbim armësh, për të cilën SHBA dhe Perëndimi paralajmëruan sanksione.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here