No menu items!

stadium

UEFA vendos se ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Konferencës në vitin 2023

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka përzgjedhur stadiumin “Eden Arena” në Pragë, për të zhvilluar finalen e ardhshme të Ligës së Konferencës. Finalja në kryeqytetin e Republikës Çeke do të zhvillohet më 7 qershor të vitit 2023. Ky stadium ka...

Klubi i Serisë A gati për një stadium modern prej 450 milion euro

Mbrëmja e djeshme ishte një nga ato që u konsideruan historike për klubin e Fiorentinës, pasi u shpall projekti fitues në tenderin ndërkombëtar për rikonstruksionin e stadiumit aktual “Artemio Franchi”. Ky projekt ka një kosto prej 450 milionë eurosh, dhe...

Video/ Mrekullia “Bernabeu”: Stadiumi i ri do të jetë mbresëlënës

Një perlë autentike arkitekturore që tashmë është bërë revolucionare pas një videoje të thjeshtë ilustruese të publikuar nga Real Madrid. Është ‘Santiago Bernabeu’ i ri, shtëpia e merenues, e cila pas disa punimeve të mirëmbajtjes është shndërruar në një vepër...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img