No menu items!

ruzhdi hoxha

Akuzohet për rrëmbimin dhe vrasjen e biznesmenit/ Fredi Rrushi kërkon lirinë

Fredi Rrushi kërkon lirin në gjykatën e Apelit. Ai akuzohet për rrëmbimin dhe vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Rrushi argumenton se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe për këtë arsye kërkon që të lërë qelin. Rrushi në ankim thekson se...

Vrasja e biznesmenit Ruzhdi Hoxha, Gjykata lë në burg dy vëllezërit

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë "arrest me burg" për dy vëllezërit Fredi dhe Pajtim Rrushi, të cilët akuzohen për rrëmbimin dhe vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Avokati Alban Brengasi ka pretenduar në Gjykatë se nuk provohet që vrasja është...

Groposja e trupit të biznesmenit, bariu: Menduam se ishte kafshë e ngordhur

Një bari në zonën e Qafë-Mollës në Dajt ku u gjet i vrarë biznesmeni Ruzhdi Hoxha ka treguar se prej disa ditësh përreth vendit ku u gjet kufoma kishte nisur të përhapej një aromë e rëndë. Ai shprehet për...

Ekzekutimi i Ruzhdi Hoxhës/ Autori në fillim e vrau, më pas u rikthye për ta varrosur

Zbardhen detaje të reja nga ekzekutimi i biznesmenit Ruzhdi Hoxha, trupi i të cilit u gjet i varrosur me zhavorr në Malin me Gropa ditën e shtunë, më 6 nëntor. Mësohet se Fredi Rrushi e ka telefonuar 3 herë para...

Ekezkutimi i biznesmenit në Dajt, arrestohet edhe vëllai i autorit të dyshuar

Ka shkuar në dy numri i të arrestuarve për vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Policia e Tiranës ka arrestuar vëllanë e autorit të dyshuar të krimit, Pajtim Rrushi 42-vjeç. Organet hetimore dyshojnë se Fredi Rrushin, që u arrestua në...

Zbardhet ekspertiza: Ruzhdi Hoxha u qëllua me dy plumba, në qafë e në gjoks

Zbardhet ekspertiza për vrasjen e Ruzhdi Hoxhës. Burime zyrtare nga grupi hetimor konfirmojnë se nga këqyrja e trupit ne morg ka rezultuar se biznesmeni është qëlluar me dy plumba, një në qafë e një ne gjoks. Rrethanat e vrasjes se...

Ekzekutoi dhe hodhi në greminë biznesmenin, faktet që tradhtuan mikun e viktimës

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Gazetarja Klodiana Lala bëri pubike disa fakte që sipas grupit hetimor që ‘tradhtuan’ Ferdinand Rrushin, një prej personave që dyshohet të jetë autor i kësaj...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img