No menu items!

qeveria

Qeveria e Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit

Qeveria e kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit në Kuvend. Propozimi u iniciua nga 36 përfaqësues të Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS), Partisë Liberale, Socialdemokratëve, Partisë Socialdemokrate (SDP) dhe Bashkimit Demokratik të Shqiptarëve,...

Abazoviç: Nëse qeveria nuk bie, do punoj për një koalicion më të madh

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se të gjithë ata që duan që vendi të vazhdojë luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, të cilët nuk duan që të anulohet Traktati Themeltar dhe rruga evropiane, nuk do...

Berisha: Dumani të rrëfejë çdo krim, banda e Elbasanit lidhje me qeverinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar që Nuredin Dumani të rrëfejë të gjitha krimet që ka kryer, pasi deri më tani ka dëshmuar për disa prej tyre. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha deklaroi se...

Rritja e çmimeve/ Berisha: Qeveria palë me grupet mafioze

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga foltorja e Kuvendit se Bordi i qeverisë që cakton çmimet e produkteve në treg, po vjedh dhe plaçkit shqiptarët. Berisha tha se një anketë e re e bërë nga qeveria rezulton se 1.2 milionë shqiptarë mendojnë se po i vjedh qeveria përmes...

Kryeministri pakistanez akuzon Donald Lu për komplot: Tentoi të rrëzonte qeverinë

Kryeministri i Pakistanit Imran Khan ka thënë se diplomati amerikan Donald Lu është përfshirë në ‘komplot’ për të rrëzuar qeverinë e tij Kryeministri pakistanez, Imran Khan i mbijetoi përpjekjes së opozitës për ta rrëzuar atë nga pushteti pas një mocioni mosbesimi ndaj...

Berisha: Politikat e qeverisë për bujqësinë dhe fermerët, të dëmshme

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar takimet me qytetarët dhe këtë të mërkurë ka qenë në Durrës me kandidatin Ardian Muka. Berisha tha se qeveria Rama ka ndjekur një politikë shumë të dëmshme për bujqësinë dhe fermerët. Ai tha se kreu...

Qëndrimet e Yuri Kim, Berisha: Ambasadorja e kapur nga narkoqeveria

"Qëndrimet e Guvernatores Yuri Kim janë të diktuara totalisht nga lobime korruptive".  Kështu u shpreh lideri historik i PD, Sali Berisha në Çim Peka Live, i pyetur për deklaratën e sotme të ambasadores së SHBA, deklaratë e cila është ndërhyrje...

Nisin bisedimet për qeverinë e re në Malin e Zi

Sekretarja e përgjithshme e Lëvizjes Qytetare Ura që drejtohet nga Dritan Abazoviç ka bërë të ditur se kanë filluar bisedimet mes partive të shumicës parlamentare për formimin e një qeverie të pakicës. Ajo theksoi më tej se bisedimet zyrtare...

“Buxheti 2022 nuk ka transparencë”/ Meta: 385.5 mln euro ka humbur qeveria në Gjykatën e Arbitrazhit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me vendimin e tij, ku ka dekretuar sot kthimin në Kuvend të “Buxhetin 2022”. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale në ‘Facebook’, kreu i shtetit thekson se ky buxhet nuk është transparent....

KLSH: Qeveria nënshkroi në shkelje të ligjit 500 kontrata me vlerë 190 mln euro pas 15 tetorit 2020

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka vërejtur se gjatë zbatimit të buxhetit përgjatë vitit 2020 qeveria ka treguar mungesë serioziteti dhe për me tepër ka shkelur ligjin gjatë zbatimit të programit të investimeve publike. KLSH tha në raportin dërguar...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img