No menu items!

protesta

Qindra të arrestuar në Rusi pas protestave kundër mobilizimit ushtarak

Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet në Rusi, teksa protestat kundër mobilizimit të pjesshëm ushtarak vazhdojnë në të gjithë vendin. Grup i pavarur për të drejtat e njeriut, OVD-Info deklaroi se 724 persona u arrestuan në 32 qytete të ndryshme...

Protestat do ndalen kur të realizojnë qëllimin e tyre madhor, sipas Berishës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u pyet nga mediat sot se cili është skenari i protestës. “Protesta ka skenarin e vet. E rëndësishme është që ne të japim mesazhin tonë të fuqishëm se shqiptarët nuk do e tolerojnë më...

Dhjetëra të arrestuar në protestat në Turqi

Dhjetëra protestues u arrestuan nga policia në Stamboll të Turqisë, gjatë protestës kundër rritjes së inflacionit, që u mbajt më 1 maj. Televizionet lokale në Turqi shfaqën pamje të policëve duke u përleshur me protestuesit në sheshin Taksim dhe duke...

Kundërshtarët e së djathtës ekstreme në Francë protesta kundër Marine Le Pen

Kundërshtarët e së djathtës ekstreme në Francë, pritet të zhvillojnë protesta ditën e sotme kundër kandidates për presidente, Marine Le Pen. Ata kërkojnë të formojnë një front të përbashkët, për të penguar Le Pen që të fitojë zgjedhjet presidenciale kundër...

Berisha: Kjo do të jetë pranvera e protestave të mëdha

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli në Kuvend në lidhje me krizën e thellë të çmimeve në vend. Ai tha se qeveria pasurohet me mjerimin e shqiptarëve. “Fatkeqësitë i shndërron në dramë dhe tragjedi vetëm kjo qeveri. Hajduti ka...

Rama i gjeti karburant protestës, por ende jo… revoltës

Nga: Ben Andoni Përgjatë 24-orëve kryeministri Rama ka mundur të artikulojë qartë qëndrimin e tij ndaj protestave të fundit. Deklarata e tij ishte e ftohtë: Nuk do ketë heqje të taksës së naftës ndërsa ai, përmes mekanizmave të qeverisë, ka...

Skandali me çmimin e naftës ngre në protesta qytetarët, tubim masiv para Kryeministrisë

Me mijëra qytetarë janë ngritur në protesta kundër rritjes abuzive të çmimeve, sidomos të naftës. Çmimi i karburantit në disa pika ka shkuar në 290 lekë duke irrituar jashtë mase qytetarët. Pak minuta më parë ka nisur një tubim...

Rusia ndalon protestat kundër pushtimit të Ukrainës

Autoritetet në Moskë kanë refuzuar kërkesat për protesta nga kundërshtarët e pushtimit të Ukrainës, si dhe nga mbështetësit e forcave të armatosura të Rusisë. Në një deklaratë të premten, qyteti përmendi pandeminë e koronavirusit në arsyetimin e ndalimit. Autoritetet nuk zbuluan...

Protesta e banorëve të 5 Majit, Berisha: Janë projektuar ndërtesa 35-katëshe

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dalë në mbështetje të banorëve të “5 Majit” në Tiranë të cilët protestojnë për shembjen e banesave të tyre. Nga foltorja e Parlamentit, Berisha tha se në atë zonë ishin planifikuar për t’u ndërtuar objekte 7-katëshe,...

Basha: Berisha dhe Rama duhet të jenë e shkuara

Gjatë prononcimit për mediat pas daljes nga prokuroria, kryedemokrati Lulzim Basha  ka akuzuar dyshen Berisha-Rama se  janë të bashkuar për një interes, dobësimin e opozitës. Gjatë fjalës së tij Basha u shpreh se thirrjeve të Berishës demokratët i kanë dhënë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img