No menu items!

primare

Zgjedhjet bashkiake, demokratët zgjedhin kandidatët përmes primareve

Rreth 14 mijë anëtarë të Partisë Demokratike janë thirrur për të votuar përmes primareve kandidatin që duan t’i përfaqësojë në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit për kryetar Bashkie në Shkodër, Durrës, Vorë, Dibër, Lushnje e Rrogozhinë. Votimi për...

Primaret e PD, 7 kandidatë për Bashkinë e Shkodrës (Emrat)

Të dielën do të zhvillohen primaret e Partisë Demokratike për të zgjedhur kandidatët për kryetarë bashkie në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Në Bashkinë e Shkodrës do të votohen 7 emra nga anëtarësia e PD.  Në listë ndodhen emra të...

Primaret/ PD e Durrësit zgjedh nesër kandidaturat

Ashtu siç lideri historik i PD, Sali Berisha, deklaroi se “ky proces është i ngjashëm me primaret në SHBA dhe është i dëshmuar si më i suksesshmi, transparenti dhe besojmë se do të sjellë rezultatet më të mira për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img