No menu items!

premier league

Ivan Perisiç nënshkruan kontratë 2-vjeçare me Totenhemin

Ivan Perisiç është lojtari më i ri i Totenhem. Futbollisti kroat ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me ekipin londinez. Lajmin e ka konfirmuar gazetari i njohur sportiv për transferimet e futbollistëve, Fabrizio Romano përmes një postimi në rrjetet sociale. 33-vjeçarit i...

Tottenham fiton në minutën e 96-të, Conte shpërthen

Një gol i Davinson Sanchez i dha Tottenhamit të Antonio Contes një fitore në minutën e 96-të të ndeshjes ndaj Ëatford në shtëpinë e këtyre të fundit. Përcaktues ishte goli i shënuar nga kolumbiani në minutën e 96-të në ndeshjen...

Drejtuesit e Premier Ligës diskutojnë të hënën për situatën e krijuar nga COVID-19

Pesë nga dhjetë ndeshjet e planifikuara për këtë fundjavë në Premier Ligën angleze, janë shtyrë për shkak së shumë futbollistë kanë rezultuar pozitivë në testet për COVID-19. Menaxherët e skuadrave në Angli, do të mblidhen të hënën për të diskutuar...

Dopieta e Ronaldos shpëton Mançester Junajtid, CR7 me 801 gola në karrierë

Mançester Junajtid ka mundur 3-2 Arsenalin, në supersfidën e kësaj jave në Premier Ligë. Pjesa e parë përfundoi në barazim 1-1, ku golit të Smith Rov në minutën e 13 iu përgjigj Fernandes, në minutën e 44. “Djajtë e Kuq”...

“Poker”në Anfield, Liverpool kthen Arsenal-in me këmbë në tokë

4-0. Ky ka qenë rezultati i Liverpool-Arsenal, ndeshje e vlefshme për javën e 12-të të Premier League. Tjetër leksion futbolli për Topçinjtë në Anfield, me Liverpool që ka shënuar 101 gola në total kundër londinezëve në Premier League; vetëm kundër...

Derbi i Mançesterit nuk ka histori, qyteti ngjyroset sërish blu

Derbi i Mançesterit vishet përsëri me ngjyrat blu. Mançester Siti mundi pastër me shifrat 2-0 Mançester Junajtid në “Old Traford” duke vendosur edhe më shumë nën trysni Ole Gunar Solskjaer. Mançester Junajtid kërkonte t’u kthente entuziazmin tifozëve në kampionat, pasi...

Solskjaer mund të marrë frymë, Mançesteri shkatërron Totenhemin në Londër

Pas dy humbjeve radhazi në kampionat, Mançester Junajtid është rikthyer sërish te fitorja duke mundur në transfertë 0-3 Totenhemin, një rival jo të lehtë në Premier Ligë. ‘’Djajtë e kuq’’ duhet të reagonin me patjetër pas humbje turpëruese ndaj Liverpulit...

Armando Broja spektakolar, 20-vjeçari shënon golin e parë në Premier Ligë (Video)

Fantastik Armando Broja. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar golin e parë në Premier Ligë. Ai e nisi si titullar sfidën ndaj Lidsit dhe në minutën e 53 e dërgoi topin në rrjetë. Redmond u nis në kundërsulm dhe pasoi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img