No menu items!

porti i durresit

‘Po diskutohet një plaçkitje’, Berisha: Rama, 60% të aksioneve në Portin e Durrësit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideron plaçkitje projektin për Portin e ri turistik të Durrësit. Gjatë fjalës së tij në seancën në Kuvend, Berisha u shpreh se kryeministri Edi Rama kërkon të shndërrojë në pronë dhe pasuri personale,...

‘Kemi anuluar grantin prej 28 mln eurosh’, BE reagon për Portin e Durrësit

Bashkimi Evropian ka reaguar në lidhje me projektin për Portin e ri turistik të Durrësit. Përmes një reagimi, BE-ja ka deklaruar se si rezultat i modifikimit të projektit dhe ndryshimit të përdorimit të portit aktual, ka anuluar grantin prej 28 milionë eurosh...

Berisha për Portin e Durrësit: Do e dërgojmë në Gjykatën Kushtetuese dhe do ngremë Komision Hetimor

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat e tij ndaj kryeministrit Edi Rama, për projektin për Portin e ri turistik të Durrësit. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha nënvizoi se Partia Demokratike po përgatit...

Berisha: Projekti në Portin e Durrësit, aferë Rama-Vuçiç

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se projekti për Portin e ri të Durrësit, është një aferë korruptive e kryeministrit Edi Rama dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Berisha nënvizoi se...

Berisha thirrje Bashkimit Evropian: Nisni hetimet për Portin e Durrësit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të ndalojë projektin për Portin turistik të Durrësit, e cila sipas tij, është një aferë korruptive. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha kërkoi që...

‘Porti i Durrësit gjobë për taksapaguesit’, Berisha: Do rritet kostoja e transportit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se projekti për Portin turistik të Durrësit, do të shkaktojë dëme të pallogaritshme për vendin. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se taksapaguesit shqiptarë do të gjobiten me...

Berisha: Afera e Portit të Durrësit, pasoja strategjike për Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar akuzat e tij në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me investimin në Portin e ri turistik të Durrësit. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img