No menu items!

napoli

Europa League: Napoli kualifikohet mes spektaklit, Roma bën detyrën

Në duelin interesant të Ligës së Evropës mes Napolit dhe Leicesterit, italianët kanë triumfuar me rezultat 3-2 për t’u kualifikuar në raundin eleminues me Spartakun e Moskës, me skuadrën angleze që eliminohet nga gara. Në garën tjetër, atë të Ligës...

Napoli me hap kampioni, Reali nis arratisjen në krye

Napoli ka shkatërruar 4-0 Lacion në kuadër të javës së 14 të Serisë A. Vendasit e nisën furishëm, duke zhbllokuar rezultatin në minutën e 7 me mesfushorin Zielinski dhe vetëm 3 minuta më vonë dyfishuan me Mertens. Ishte sërish sulmuesi...

Bolonja “viktima” e radhës, Napoli e mposht pastër dhe ngjitet në krye të Serisë A

Napoli është rikthyer te fitorja pas barazimit 1-1 ndaj Romës. Në sfidën e javës së 10 të Serisë A, skuadra e drejtuar nga Luçiano Spaleti ka fituar pastër 3-0 në shtëpi ndaj Bolonjas. Vendasit shënuan dy herë në pjesën e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img