No menu items!

mentor kikia

Kikia: Nuk është vetëm Ministria e Mjedisit e përfshirë me inceneratorët

Analisti Mentor Kikia ka komentuar vendimin e SPAK për lëshimin e 13 urdhër-arresteve për aferën korruptive të inceneratorëve, mes tyre dhe deputeti i PS, Alqi Ballako. I ftuar në “Log.”, në Abcnews, Kikia tha se në këtë çështje nuk mund...

Jemi në luftë… Fillimisht të therim lopët

Nga: Mentor Kikia Kjo është një copëz interviste nga një fermer që mban lopë, marrë nga revista Monitor(04.03.2022). “Këtë vit kam qenë i detyruar të ul krerët e lopëve, pasi kostoja e bazës ushqimore është shtrenjtuar. Çmimi i topave të barit,...

Dje askush nuk fitoi, demokracia është në ditët më të errëta

Nga: Mentor Kikia Dje askush nuk fitoi, demokracia është në ditët më të errëta! Pas zgjedhjeve të së djelës askush nuk ka pse të festojë. Pjesëmarrja e trishtë në votime ishte një dëshmi e rënies drastike të besimit të qytetarëve tek...

Shqiptarët janë nën sundimin e Juntës financiare të korrupsionit

Nga: Mentor Kikia Situata aktuale(jo vetem pas asaj qe ndodhi tek zyrat qendrore te PD) eshte pershkruar nga shume kritike, me apo pa motive politike, si diktature, neodiktature, autokraci, kryetarokraci etj etj. Por une mendoj se nuk jetojme ne dikature, apo...

Lista e pagave është si historia e inceneratortëve

Nga: Mentor Kikia Lidhur me skandalin e rrjedhjes/vjedhjes/hedhjes… se të dhënave personale, përfshi edhe pagat… mendoj se dëshmon pasigurinë e të dhënave tona personale, lehtësinë e cënimit të tyre, rriskun e digjitalizimit dhe futjes së teknologjisë si mjet jetese në...

A mjafton mirënjohja për sakrificën e përhershme e këtyre njerëzve?

Nga: Mentor Kikia Pa asnjë mëdyshje: Nderim dhe respekt për çdo pjestar të forcave të policisë që janë përfshirë në operacionet e shpëtimit nga përmbytjet. Nderim dhe respekt për çdo punëtor të OSHE-së që punon në borë e në shi për të...

Një këshillë për Berishën në prag të Kongresit

Nga: Mentor Kikia “Foltorja” është një institucion politik tashmë brenda PD-së dhe injorimi nuk mjafton për ta zhbërë. Sali Berisha është në delir për numrin e ndjekësve në bazë dhe numrin e mbështësve në nivelin e “opinionbërës”. Ajo që mbetet...

Diskutohet buxheti! E kujt i plasi?

Nga: Mentor Kikia U diskutua dje tere diten ne Kuvend per buxhetin e vitit 2022. Sa para do te perdoren per shendetesine, sa per arsimin, rruget, per fukarenjte qe skane buke ne shtepi, per rinine qe vazhdon te marre rruget e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img