No menu items!

mateo

Tezja e Mateos hedh dyshime: Në vrasjen e fëmijës, Çalamani nuk ka qenë i vetëm

Tezja e 8-vjeçarit të vrarë në mënyrë makabre nga 38-vjeçari Klodian Çalamani, në emisionin ‘Me Zemër të Hapur’, kërkoi që të vendoset drejtësi. E prekur nga ngjarja e rëndë, ajo kërkoi që e vërteta të zbardhet sa më parë, pasi...

VOA: Familjarët protestojnë në Vlorë për vrasjen e 8-vjeçarit Mateo Vasiu

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu, i cili u vra brutalisht pak ditë më parë në Fier nga Klodian Çalamani, një person me precedent kriminal, protestuan të dielën në paraburgimin e Vlorës, ku qëndron i izoluar autori. Protestuesit mbanin pankarta në...

Skandal/ Ministrja për fëmijët pyetet për vrasjen e Mateos: Nuk kam kohë

Rrëmbimi dhe vrasja e fëmijës 8 vjeç Mateo Vasiu, ka tronditur opinionin publik shqiptar prej më shumë se 2 ditësh. Thirrjet për ndëshkimin kapital të tij vijnë nga të gjitha anët, ndërsa familjarët dhe të afërmit e fëmijës në Fier,...

Babai i Mateos: Dua drejtësi, të ma sjellin këtu autorin dhe ta varin

Babai i Mateos, 8-vjeçarit që u gjet i vrarë dhe i groposur në banesën e fqinjit të tij, ka folur për herë të parë për emisionin ‘Me zemër të hapur’ te Evis Ahmetit, ku ka treguar detaje rrëqethëse. Ai...

”Kërkojmë varjen e autorit”/ Familjarët e Mateos nisin mbledhjen e firmave

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu, i cili u vra nga Klodian Çalamani, nuk janë mjaftuar me masën që dha sot nga Gjykata e Fierit, ku autori u la në burg, por kanë nisur aksionin e tyre për mbledhjen e...

Gjykata lë në burg Çalamanin, nëna e 8-vjeçarit: Dua ta varin, më mori një foshnjë

Pasi gjykata dha masën ‘arrest me burg’ për autorin e vrasjes së 8-vjeçarit Mateo Vasiu, vjen një deklaratë rrëqethëse nga nëna e tij. Ajo tha për mediat që do të qetësohet deri sa autori të varet në mes të qytetit...

Rrëfimi i monstrës së Fierit që vrau 8-vjeçarin: E hodha në gropë dhe e mbulova

Dëshmia e 38-vjeçarit Klodian Çalamani lidhur me vrasjen makabër që ka bërë dje, duke rrëmbyer dhe më pas vrarë një fëmijë, vetëm 8 vjeç, tregon se nuk ka asnjë pikë pendese. Me t’u arrestuar dhe vënë në pranga, Çalamani u...

”Duam drejtësi”/ Familjarët e Mateos futen me dhunë në gjykatë

Momente tensioni janë shënuar vetëm pak momente më parë në Gjykatën e Fierit, ku familjarët e 8-vjeçarit Mateo kanë hyrë në ambientet e gjykatës. Familjarët e kanë hapur derën me forcë dhe janë përplasur dhe me punonjësit e policisë....

Familjarët kërkojnë dënim me vdekje për vrasësin e 8-vjeçarit: Të varet në mes të Fierit

Mes lotësh dhe britmash të afërmit e 8-vjeçarit të vrarë në fshatin Gracelli të Fierit, kërkojnë drejtësi. Ata kërkojnë dënimin me vdekje për autorin e vrasjes 38-vjeçari Klodian Çalamani, i cili i mori jetën vogëlushit në mënyrë makabre. “Të varet ai...

Flet xhaxhai i ‘Monstrës së Fierit’: T’i jepet dënimi më i rëndë

Xhaxhai i autorit të krimit makabër në Fier, ku u vra 8-vjeçari Mateo Vasia, ka folur për mediat. Vllasi Çalamani ka thënë se nipi ka qenë problematik dhe shpesh e këshillonte, por shtoi se nuk e dëgjonte. Prej vitesh...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img