No menu items!

mancester junajtid

Do blejë klubin e Mançester Junajtid? Përgjigjet Elon Musk

Shefi i kompanisë Tesla, Elon Musk trazoi botën sportive pasi shkroi në llogarinë e tij në Twitter, se do blinte klubin anglez të futbollit, Mançester Junajtid. Por kur u pyet nga një përdorues, Musk u përgjigj se shpreh se nuk...

Ringritja e Eriksen, nga ataku në zemër te transferimi te Mançester Junajtid

Mançester Junajtid ka bërë një lëvizje të papritur në merkato, teksa është shumë pranë transferimit të futbollistit danez, Kristian Eriksen. Sipas gazetarit të njohur sportiv për transferimin e futbollistëve, Fabrizio Romano, skuadra angleze ka arritur një marrëveshje me lojtarin dhe...

I theu telefonin tifozit, Ronaldo bën ‘mea culpa’

Humbja ndaj Evertonit i dogji jo pak Cristiano Ronaldos, që duke dalë nga fusha e “Goodison Park”, humbi toruan nga vërshëllimat e tifozëve dhe njërit prej tyre i theu edhe telefonin. Megjithatë videoja u bë shpejt virale dhe ylli portugez...

Ragnik e nis me triumf në stolin e Junajtid

Mançester Junajtdi është rikthyer tek fitorja në kampionat. “Djajtë e Kuq”, mundën Kristal Palas në shtëpi me rezultatin 1-0. Golin e vetëm të sfidës e shënoi mesfushori Fred. Kjo ishte fitorja e parë për Ragnik në stolin e Junajtid. Në...

Dopieta e Ronaldos shpëton Mançester Junajtid, CR7 me 801 gola në karrierë

Mançester Junajtid ka mundur 3-2 Arsenalin, në supersfidën e kësaj jave në Premier Ligë. Pjesa e parë përfundoi në barazim 1-1, ku golit të Smith Rov në minutën e 13 iu përgjigj Fernandes, në minutën e 44. “Djajtë e Kuq”...

Klubi anglez përgatit ofertën e çmendur për Haland

Mançester Junajtid është gati të thyejë rekordet e merkatos post-COVID për të siguruar një nga emrat më të rëndësishëm në futbollin europian në këto momente: Erling Haland. Norvegjezi është dëshira e shumë klubeve të njohura por “djajtë e kuq”...

Gol i çuditshëm në sfidën Junajtid-Arsenal (Video)

I kishim parë të gjitha në futboll por sonte u pasurua më tej ky sport kaq i bukur dhe popullor. Ndodhi në “Old Trafford”, në supersfidën Manchester United-Arsenal. Goditje këndi për topçinjtë, rrëmujë në zonë, De Gea shkelet nga Fred,...

Zyrtare/ Manchester United emëron trajner Ralf Rangnick

“Djajtë e Kuq” kanë konfirmuar në stol, deri në fund të këtij sezoni, Ralf Rangnick. Gjithashtu, trajneri gjerman do të ketë rol konsulenti për klubin nga “Old Trafford” në dy vite të tjera. Për emërimin e 63-vjeçarit gjerman, drejtori i...

I lodhur nga egoja e yjeve në Paris, Poçetino gati t’i thotë ‘’PO’’ Mançesterit

Shkarkimi i Ole Gun Solskjaer ka sjellë një listë të gjatë me emra trajnerësh në shtëpinë e Mançester Junajtid. U përfol shumë për një interesim të ‘’djajve të kuq’’ për trajnerin e PSG-së, Mauricio Poçetino i cili siduket e ka...

Mançester Junajtid vendos për të ardhmen e Solskjaerit

Mungonte vetëm zyrtarizimi, por tashmë sapo erdhi. Ole Gunar Solskjaer nuk është më trajner i Mançester Junajtid. Fatale për teknikun norvegjez ishte humbja turpëruese në transfertë nga Uatfordi me rezultatin 4-1, por edhe ecuria e gjatë e rezultateve negative...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img