No menu items!

lacio

Igli Tare: Juventus, Roma, Inter dhe Milan të falimentuara, por i duhen sistemit

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare ka lëshuar një deklaratë të fortë për disa nga klubet kryesore të kampionatit italian të fubollit. Duke folur në universitetin “Luiss” të Romës, Tare u shpreh se Juventus, Roma, Inter dhe Milan drejtohen me...

8 gola, 3 kartonë të kuq dhe vetëm 1 pikë/ Udineze i mohon fitoren Lacios

Ndeshje më të vërtetë e çmendur ka qënë ajo mes Lacios dhe Udinezes, sfidë e cila përfundoi në barazim 4-4. Miqtë shënuan 2 gola brenda 30 minutash me dopietën e Betos, por, pak sekonda më pas ngushtoi shfirat Imobile. Në...

Video/ Juventusi mposht Lacion dhe i afrohet zonës Champions

Juventus ia doli të marrë një fitore të rëndësishme në transfertë 0-2 ndaj Lacios. Goli i parë erdhi pas 23 minutash lojë. Bonuçi mori përsipër ekzekutimin e një penalltie dhe dërgoi topin në rrjetë. I dyti mban po firmën e...

Interi rikthehet tek fitorja, Roma përmbys Kaljarin, fitore e vuajtur për Lacion

Interi ka lënë pas ndalesën me Juventusin, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Empolit në transfertë, në një fushë ku shumë skuadra kishin shfaqur probleme. Zikaltërit kanë fituar 2-0 në një ndeshje që e kanë kontrolluar plotësisht...

Lacio mposht Interin mes sherrit, Hysaj shkaktoi penallti (Video)

Ndeshja midis Lacios dhe Interit ka qenë një spektakël i vërtetë ku janë shënuar plot 4 gola, por në fund triumfues kanë dalë bardhekaltrit. Interi kaloi e para në avantazh me Perisiç në minutën e 13-të, i cili shndërroi në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img