No menu items!

kryetar

Bujar Nishani shpallet kryetar nderi i Këshillit Kombëtar të PD

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike është mbledhur pasditen e së premtes në selinë blu. Mbledhja ka filluar me një minutë heshtje në nder të ish-presidentit Bujari Nishani, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë. Në fjalën e tij, kryetari i...

Berisha flet si kryetar i PD-së: U krye, një mrekulli shqiptare në shekullin e 21-të

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për herë të parë pas fitores së zgjedhjeve të 22 majit, e cila i dha drejtimin e Partisë Demokratike. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha e quajti këtë proces si një mrekulli...

Pas 9 vitesh, Berisha në krye të Partisë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë drejtimin e Partisë Demokratike, 9 vite pasi dha dorëheqjen pas humbjes së zgjedhjeve parlamentare në 2013-ën. Në zgjedhjet e së dielës morën pjesë 43,680 demokratë nga të cilët 40,820 votuan për Berishën dhe 2,532 për...

Berisha: Kryetarin e ri të PD do e zgjedhë anëtarësia, do jem në garë

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh në konferencë për mediat, se kryetarin e ri të PD, do ta zgjedhin anëtarët e PD-së, ndërsa nuk përjashtoi kandidimin e tij në garë. “Kryetarin e ri do ta zgjedhin anëtarët e PD, mes disa...

Berisha shpall kandidaturën: Do të garoj për postin e kryetarit të Partisë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha do të garojë për postin e kryetarit të Partisë Demokratike. Këtë deklaratë Berisha e bëri në Kavajë aty ku mbajti takimin e radhës me demokratët në kuadër të foltoreve që ka nisur. Berisha ftoi të gjithë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img