No menu items!

koronavirus

Kina përballet me valën më të rëndë të pandemisë prej 2020-s

Kina është duke u përballur me valën më të rëndë të pandemisë së koronavirusit, prej raportimit të rasteve të para në më shumë se dy vjet. Komisioni shëndetësor i Kinës ka regjistruar më shumë se 4,300 infektime lokale dhe raste...

Gjermania thyen edhe një rekord të të infektuarve

Gjermania ka regjistruar mbi 100,000 raste të reja me koronavirus, për herë të parë prej shpërthimit të pandemisë. Të dhënat nga Instituti Robert Koch të mërkurën, kanë treguar se 112,323 raste të reja janë regjistruar në 24 orë. Të premten, për...

Rekord infektimesh me koronavirus në 24 orët e fundit

Rastet pozitive me koronavirus shënuan këtë të enjte numrin më të lartë të infektimeve që nga nisja e pandemisë së Shqipëri. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit u konfirmuan mbartës të Sars Cov-2, 1,648 qytetarë nga...

A ka Kosova mjaftueshëm vaksina për vitin 2022?

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës (MSH) ka bërë të ditur se edhe këtë vit do të ketë vaksina të mjaftueshme kundër COVID-19. Sipas këtij institucioni, mbi 400 mijë vaksina aktualisht janë në dispozicion dhe sipas nevojës do të kontraktohen...

Kosova regjistron katër raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë njoftoi më 27 dhjetor se janë regjistruar katër raste të reja me koronavirus. Rastet e reja dalin pas testimit të 2,032 mostrave. Sipas raportit, në 24 orët paraprake janë shëruar dhjetë pacientë, ndërkaq raste aktive janë...

Kinë, rekord të infektimeve me koronavirus

Më 27 dhjetor, Kina ka regjistruar 162 raste të reja të infektimit me koronavirus, njëherësh shifrën më të lartë përgjatë gjithë vitit. Autoritetet kanë raportuar 150 raste të infektimit në qytetin Xi’an, i cili ka izoluar 13 milionë banorët e...

Covid-19: Izraeli teston dozën e katërt të vaksinës te stafi shëndetësor

Një spital në Izrael ka thënë se do të nisë testime në stafin shëndetësor për të kuptuar efektin e dozës së katërt të vaksinës kundër koronavirusit. Rreth 150 pjesëtarë të stafit mjekësor në Spitalin Shiba afër Tel Avivit do të...

Situatë alarmante/ Real Madridi, 11 të infektuar me koronavirus

Reali i Madridit do të luajë ndeshjen e fun dit të vitit në San Mames ndaj Atletikos së Bilbaos. Një ndeshje që vjen në momentin më të papërshtatshëm për klubin madrilen. Numri i të infektuarve në skuadër ka shkuar...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë thotë se në 24 orët e fundit janë kryer 2601 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 326 qytetarë, në këto bashki: 134 në Tiranë, 23 në Fier, 19 në Durrës, 15 në Elbasan,...

Kina raporton rastin e parë me variantin Omicron

Kina ka konfirmuar rastin e parë me variantin Omicron, sipas mediave shtetërore. Sipas autoriteteve në qytetin verilindor kinez të Tianjin, i infektuari është një udhëtar që ishte kthyer nga jashtë pa specifikuar se nga cili vend, raportoi Tianjin Daily. Ndërkohë,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img