No menu items!

koreja e jugut

Koreja e Veriut refuzon ofertën e Jugut për ndihmë

Koreja e Veriut ka refuzuar ofertën e Koresë së Jugut për mbështetje ekonomike në këmbim të denuklearizimit. Kim Yo Jong, një zyrtare e lartë dhe motra e udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kritikoi ofertën e presidentit të...

Koreja e Jugut kërkon bisedime pas lëshimit të raketave nga Veriu

Bisedimet me Korenë e Veriut nuk duhet të jenë për shfaqje politike, por të kontribuojnë në vendosjen e paqes. Kështu u shpreh presidenti i Koresë së Jugut, Yoon Suk-yeol, vetëm disa orë pasi Koreja e Veriut lëshoi ​​dy raketa detare,...

Reagimet nga Seuli për provat me raketa të Koresë së Veriut

Koreja e Veriut ka lëshuar tetë raketa këtë vit, me e fundit gjatë kësaj jave, një raketë balistike e lëshuar nga një nëndetëse. Por koreanojugorët, të cilët rrezikohen më shumë nga një konflikt me Phenianin, nuk ndihen shumë të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img