No menu items!

korce

Balluku: Dy parqe fotovoltaike do të ndërtohen në Korçë

Dy parqe fotovoltaike do të ndërtohen në Korçë dhe investimi do të jetë tërësisht privat. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave. “Kemi miratuar sot dy parqe fotovoltaike...

Trafikonin klandestinë kundrejt pagesës, goditet grupi i strukturuar kriminal

Në kuadër të operacionit policore ‘Perimetri’, policia e Korçës ka vënë nën pranga 4 persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, pasi trafikonin klandestinë kundrejt pagesës. Grup i strukturuar kriminal, ushtronte aktivitetin e kundërligjshëm në fushën e dhënies së...

Tregu ilegal i drurit u kushton shtrenjtë parqeve kombëtare në Korçë

Jorgjeta, 72 vjeç, ka një shtëpi dykatëshe në lagjen nr.12 të Korçës dhe e siguron ngrohjen e saj në dimër me dru. E moshuara thotë se i blen drutë të njoma në verë dhe i ka gati për t’i...

E rëndë në Korçë/ Banesa përfshihet nga flakët, një viktimë dhe tre të plagosur

Një banesë është puërfshirë nga flakët ditën e sotme në Qytetin e Korçës. Mësohet se nga flakët e shumta ka humbur jetën një person, me emrin Vasil Dolani. Zjarri ka rënë në një banesë në lagjen 12, në zonën e...

Berisha: Nuk do jetë kusht që kryetari i partisë të bëhet kryeministër

Ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Korçë ku po zhvillon takimin e radhës me demokratët në kuadër të nismës "Foltorja për PD." Zoti Berisha tha se është e nevojshme rikthimi i votës së lirë brenda partisë. Më tej ai shtoi...

Foltorja në Korçë, Berisha: Sot unë pata ditëlindjen më të bukur të jetës time!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur pak më parë në në Korçë. Ai është surprizuar nga simpatizantët demokratë, të cilat e kanë pritur me fishekzjarre dhe duartrokitje, ndërsa e kanë uruar për 77-vjetorin e lindjes, duke i kënduar: “Shumë urime...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img